Kupujeme tašku pre školáka

Kupujeme tašku pre školáka

Určite nebudete prekvapení, keď vám povieme, že aj na školské tašky sa vydávajú odborné certifikáty – vlastne, na tašky obzvlášť. Detské telo je totiž iba vo vývine a nesprávny batoh na chrbte je niečo, čomu sa dobrý rodič vyhne. Taška vnesie trochu poriadku do chaotického života s malým školákom.

Kedysi žiaci a študenti nosili knihy v rukách, tí bohatší si ich zviazali s opaskom alebo remeňom. Školské tašky prišli do módy, keď sa rozšíril nylonový materiál a horolezcom začali vŕtať v hlave obchodné nápady – slovom, každý školák dnes prakticky za život vymení niekoľko tašiek.

Zoznam pomôcok je dlhý: školská taška je prvý bod na zozname. Kúpte ju skôr, lebo tesne pred začiatkom školského roka zvyknú zdražiť, zatiaľ čo „mimo sezónu“ na ne bývajú výhodné akcie. Venujte pozornosť konštrukcii a použitému materiálu. Ak dieťatu na chrbte nesedí dobre, posuňte sa k inému batohu. Postavičky a rozprávkové obrázky naozaj nie sú priorita – aj keď u potomkov nepochybne zavážia. V batohu sa nikdy nesmie ocitnúť viac ako 10-15 percent váhy dieťaťa, čo je dnes s tabletami trochu ľahšie ako kedysi s učebnicami. Vy ako rodič sa staráte o to, aby bol batoh funkčný, dieťa sa zase stará o to, aby bol módy a aby vyzeral dobre pred ostatnými kamarátmi.

Veľa priehradok a vreciek je výhodou. Naučte svojho školáka klásť si konkrétne veci na konkrétne miesto! Naučí ho to poriadkumilovnosti a máte potom menej stresu s hľadaním drobností. Peračníky, zošity, knihy, pracovné pomôcky by mali byť v batohu rovnomerne vyvážané, aby bol batoh vyvážený a veci v ňom neputovali hore dole. Vycentrovaný náklad pôsobí na každé miesto na chrbte rovnakým tlakom. Tenké veci medzi pevnejšími hrubšími, každá ceruzka zastrčená v obale kam patrí. Nič ostré nesmie dieťa tlačiť do chrbta. Žiadny batoh nesmie spôsobovať horšie dýchanie alebo únavu, ak vidíte, že je školák fyzicky unavený z nosenia nákladu, musíte vymyslieť nejaké nové riešenie.

Česko-slovenské batohy STIL majú nízku váhu, veľmi dobré vlastnosti a potrebné certifkáty. Dajú sa kúpiť v jednotnom sete s inými pomôckami, čo sa páči obzvlášť prváčikom, a odporúčajú ich aj lekári.

Kvalitné školské batohy mávajú na chrbte mäkkú podložku, rôzne vetrania a sieťoviny. Aj naozaj kvalitné batohy časom stratia čaro pre svojho nositeľa – malé dieťa má totiž úplne iný vkus ako tínedžer. Keď príde čas zmeny z detskej tašky na niečo viac trendy a dospelejšie, môže si tašku vybrať aj vás zverenec.

Prispôsobiteľné remene (popruhy) sú prakticky aj na tom najlacnejšom výrobku, no nie vždy fungujú dlho. Musia byť pevné a nesmú po čase povoliť – buďte si istí, že deti sa s nimi budú často mimovoľne hrať. Veďte deti k tomu, aby vždy nosili tašku na oboch popruhoch! Na jednom pleci je to síce pohodlné, ale pri ozaj častom nosení to môže vykriviť chrbticu.

About admin

    You May Also Like