Stolička na kŕmenie, povinná výbava do mladej rodiny

Stolička na kŕmenie, povinná výbava do mladej rodiny

Keď sme boli malí my, vyrábal sa v celom Československu len jeden typ stoličky na kŕmenie – drevená rozkladacia legenda, ktorá sa dala zložiť do „sekundárneho“ módu na kolečkách :).

Dnes máme na trhu veľmi široký sortiment – a keďže ide o naše deti, možno by sme nemali siahať automaticky po tom najlacnejšom čínskom plastovom výrobku.

Bezpečnosť je asi prvý aspekt, na ktorý hodíme okom. Slovenské úrady by nemali púšťať na trh lacné výrobky, no veľa tovaru má tendenciu byť nižšej kvality.  Určite dbajte na to, aby vaša detská stolička na kŕmenie bola dostatočné pevná, stabilná, nemala by mať žiadne ostré hrany, praskliny na plaste alebo trčiace triesky z dreva. Žiadny gumový zápach z čalúnenia alebo toxický pocit laku – proste normálna stolička pre malé dieťa. Najlepšie je, keď sú tu aj bezpečnostné popruhy, takže aj pri veľkom vyvádzaní zostane potomok bezpečne visieť a neudrie sa. Ak má stolička kolečká, mala by mať aj brzdy.

Určite sa radíte s inými mamičkami, čo a ako kúpiť. Asi vám poradia, aby ste nekupovali tie úplne najväčšie stoličky (jedine že máte veľmi veľký dom alebo jedáleň), môžete mať probém so skladovaním. Niektoré stoličky sa dajú poskladať a odložiť, alebo im aspoň zložiť pultík. Tiež vám povedia, že nemáte kupovať stoličku s látkovým čalúnením, pretože keď sa zababre od jedla, tak sa to nečistí tak jednoducho ako povrch, ktorý sa dá len utrieť mokrou handrou. Rovnako stolička s veľkými špárami môže byť horšie čistiteľná (to sa týka najmä tých skladacích).

Pre malé dieťa je na prvom mieste asi pohodlie. Ak je úplne maličké a pri kŕmení sa na stoličke „stráca“, asi oceníte polohovateľnosť. To oceníte aj pri rýchlom raste vašej ratolesti. Mala by tu byť mäkká opierka na chrbát, na ktorej sa dá sedieť pekne vo vystrenom zdravom sede.

Stoličky sa dajú kúpiť aj v bazári alebo zdediť od rodiny, ak sa rozhodnete pre obchod – prezrite si dobre recenzie, opýtajte sa známych na skúsenosti. Na stoličke budete tráviť viac času než sa zdá – nemusí slúžiť len na kŕmenie, ale aj na kreslenie, alebo hranie.

About admin

    You May Also Like