Prečo sú nafukovacie vaky tak cool

Prečo sú nafukovacie vaky tak cool

Oddych je naša najobľúbenejšia časť dňa. Ale pozor – neoddychujeme len kvôli zábave.

Relax je nesmierne potrebný pre naše fyzické aj duševné zdravie. Skrátka, len tak vypnúť a chilloutovať. Oddych odbúrava stres  nabíja nám „baterky“ do práce. Lepšie spíme a naša nálada sa pozvoľna zlepšuje. Dokonca sa lepšie sústredíme a sme schopní si ľahšie zapamätať veci. Všetci oddych milujeme. A pokiaľ relaxovať nedokážeme… máme problém.

Jednou z malých pomôcok ako stav rovnováhy dosiahnuť môže byť nafukovací vak – alebo sedačka. Teda, niežeby ste na ňom museli sedieť ako v škole. Môžete sa ľubovoľne rozvaliť alebo s ním dokonca šantiť ako s obrou hračkou. Vak je odolný voči bežným mechanickým poškodeniam, takže ho len tak ľahko nepreprichnete. Možno na stanovačke by ste ho mali dať ďalej od ohňa. Ak vak vyzerá ako letná radovánka, vyvedieme vás z omylu – celá kopa ľudí sa s nimi chváli už aj v zime.

Celý batôžtek má len okolo jedného kilogramu a dá sa pribaliť takmer na akúkoľvek cestu alebo prázdniny. Do hôr, na opekačku, na piknik, na záhradnú párty a podobne. Deti sú z nich nadšené, keď vak zbadajú, tak ich autopilot vedie automaticky k nemu. Prenosnú pohovku oceníte všade tam, kde potrebujete aspoň na chvíľu zložiť svoje ťažké kosti. No a na takých festivaloch sú sedacie vaky úplný evergreen. Bez nich by to dnes už hádam ani neišlo.

Zbalený vak má svoj popruh na rameno, po vybalení zistíte, že má dve vrstvy, poistku na zapínaní… a vrecko na smartfón či tablet. Čo sa tiež veľmi hodí, pretože dnes málokto oddychuje s prázdnymi rukami. Uznáte, že drevenú drahú posteľ so sebou nebude nikto vláčiť. Na sedacom vaku sa dá stráviť celé leto, teda pokiaľ sa vyrovnáte s nepretržitými drobnými únikmi vzduchu, ktoré sú charakteristické pre všetky nafukovacie matrace. Štandarný vak Seetee má na dĺžu viac ako polmetra, je dostať v niekoľkých farbách a vďaka svojej univerzálnej veľkosti sa hodí pre každú postavu rôznej výšky a šírky.

Mimochodom, keďže je z umelej hmoty, tak sa nešpiní tak ako napríklad bavlnená plachtovina, netreba ho podobne chrániť pred potom, dažďom, hnitím a podobne. Čistenie a umývanie je veľmi jednoduché a netreba sa báť ak sa vaša sedačka ocitne uprostred vodnej bitky a podobne.

Nuž a nakoniec – pretože taký nafukovací vak nemá žiadne nerovnosti a dokonale sa prispôsobuje telu, je vhodný aj pre našu ťažko skúšanú chrbticu a iné kosti. Pohodlie je vždy až na druhom mieste, po zdraví.

About admin

    You May Also Like