Šesť dôvodov prečo sa z letiska oplatí viac taxi ako iná doprava

Šesť dôvodov prečo sa z letiska oplatí viac taxi ako iná doprava

Hovorí sa, že bratislavské letisko je malé a z globálneho hľadiska nevýznamné. Ostatne, ročne vybaví asi 10-krát menej cestujúcich ako viedenské letisko. Zároveň má však naše hlavné mesto skvelú a jedinečnú polohu – len „na skok“ ďaleko ležia Viedeň a Budapešť. A do Prahy to tiež nikdy nemáme ďaleko. Čiže máme celkom slušnú ponuku, či už chceme niekam letieť preč, alebo sa chceme dostať domov.

  1. Taxík je taxík. Jednoducho si ho zavoláte alebo objednáte a on príde podľa Vášho želania. Taxi služby sú k dispozícii sedem dní v týždni a pracujú nonstop. Nemusíte študovať grafikony a cestovné poriadky hromadnej dopravy. Vysadí vás na mieste podľa vášho želania, má k dispozícii GPS, vodič vám pomôže s batožinou a môžete s ním prehodiť pár slov (čo sa napríklad v autobuse nesmie).
  2. Žiadny stres. Pri cestovaní lietadlom máte zvyčajne na starosti pomerne veľa vecí a zoznam dôležitých termínov a časov je dosť dlhý. Prirodzene, nepotrebujete si pridávať žiadny stres. To vám zabezpečí osobná doprava. Ak napríklad máte trochu sklz a meškáte, môžete poprosiť šoféra, aby stihol trasu v čo najkratšom čase.
  3. Nízka cena. Taxi Bratislava-Vienna stojí napríklad 49 eur pre auto so 4 miestami a 70 eur pre 8-miestne vozidlo. To je veľmi málo, dokonca pri plnom využití všetkých miest je to lacnejšie ako hromadná doprava (pre ilustráciu, momentálne stojí lístok z hlavnej viedenskej vlakovky na bratislavskú 7 euro, musíte však rátať aj s cestou medzi Schwechatom a Hauptbahnhofkou apod.). Ale vyplatí sa to aj jednotlivcovi, obzvlášť aj cestujete na nejakú väčší a nákladnejší výlet. 50 eur je dosť zanedbateľná suma v porovnaní s hotelmi, letenkami,  jedlom – a to sú len tie úplne základné náklady na cestu.
  4. Komfort. Ako zákazník máte právo žiadať slušné a čisté auto. Určite narazíte na služby ako je napríklad limousineway.com, kde vám môžu poslať aj lepšie auto, napríklad limuzínu alebo Mercedes vyššej triedy. K pohodlnému cestovaniu dostanete k dispozícii zadarmo niečo na pitie a zahryznutie a v aute môže byť Wi-Fi (veľmi potrebná vec, najmä pre cudzincov, ktorí sú z dosahu svojho domovského operátora).
  5. Jazyk. Šoféri taxíkov, ktorí vozia ľudia z letísk sú zvyknutí na komunikáciu v iných jazykoch, lepšie sa s nimi dohovoríte ako s vodičom autobusu, ktorý ostatne nemá povinnosť sa s vami vybavovať. A aj keby ste náhodou so šoférom nenašli spoločný jazyk, stále máte dosť času si niekam zavolať, na papierik si napísať adresu či skúsiť sa nejak inak dorozumieť.
  6. Reprezentácia. Ak čakáte vzácnu návštevu – či už pracovne ako súkromne – nie je o čom diskutovať, slušnosť velí o hostí sa dobre postarať. A ak nemáte čas ich sami vyzdvihnúť napríklad na onom spomínanom Schwechate, zavoláte im taxi.

About admin

    You May Also Like