Módne domy o jeseni 2016: Budete sa modliť, aby bolo chladno

Módne domy o jeseni 2016: Budete sa modliť, aby bolo chladno

V móde existujú len dva typy osobností: tí, čo udávajú tón a tí, čo sa usilujú nespraviť chybu. Hlavné mestá trendov už hlásia, čo bude aktutálne, keď počasie v tomto roku pritvrdí.

Látkou jesene by mal byť zamat, ale aj kožuchy, pričom vôbec nemusia byť 1. originálne zo zvierat, 2. vyvedené v glamour štýle. Naopak, dominovať bude street štýl a uletené farby, vzory a tvary. Kožušinou z vlny budú podšité aj bombery a kožené bundy (koženú bundu s vlnovou podšívkou označujú niektoré magazíny ako vôbec top trend). Pokojne na sebe môžete nosiť aj páperové bundy, už dávno nie sú len na šport. Ako inak – strohé farby sa neplánujú ani tu.

Ak vám však prílišná pestrosť prekáža, žiadne obavy, v móde budú aj telové farby, v rôznych paletách, bledé, tmavé opálené až takmer do khaki. Zopár rešpektovaných mien sa vytasilo aj s pozlátenými kostýmami, ktoré normálne skôr používajú tanečnice v kabaretných show. Kovové odlesky však do pochmúrneho počasia výborne pasujú. Z New Yorku zatiaľ ide signál – sexy bude aj výrazná žltá v kombinácii s matnou ružovou. No a o kvetovaných šatách sa baviť ani nemusíme, tie hádam ani z módy nikdy nevyjdú. Populárne značky ako španielske Mango sú pripravené na všetko.

Volániky pravdepodobne bude vídať na kdečom. Normálne pôsobia občas smiešne a nepatrične menia proporcie postavy… s tým si však návrhari poradia a veľa z nich po tomto prvku túto jeseň siahne. Aby sa však nepovedalo, že oblečenie nemá aj praktickú stránku (ostatne, chystáme sa na zimné počasie), tak môžete pod tým všetkým smelo nosiť nápadité roláky, ktoré vám zakryjú pokojne aj celý krk. Alebo taký sveter – na módnych mólach bolo vidno veľa modeliek, ktoré na šatách predvádzajú svetríky od výmyslu sveta.

Tradičnú vetvu, v ktorej sa šatstvo vracia ku koreňom budú tvoriť trebárs tartanové kabáty, s kockovanými štýlmi, s mužským zapínaním aj pre ženy,  v tradičnom škótsom alebo írskom duchu. Práve pre tieto krajiny sú najtypickejšie dlhé upršané jesené a pevné nepremokavé materiály. Hovorí sa, že to čo je v Írsku mierna hmla – vo vašej krajine to môžete volať hustý dážď. Ak sa zaujímate o  rifle pre ženy a rifľové bundy – nikto nečaká, že by mali z repertoáru vypadnúť… ostatne ako zvyčajne.

Keď však zasvieti slnko, budú k dispozícii – prekvapujúco – blúzy s odhalenými ramenami. V príjemnom babom lete tak môže pekná dáma ukázať čo to zo svojej postavy. Miesto klasického kostýmu so sukňou môžu ženy smelo nosiť nohavicové kostýmy. Veľa veľmi známych političiek (napríklad Angela Merkelová alebo Hillary Clintonová) už nechodia v ničom inom a na zlosť niektorých ľudí – vplývajú aj módu.

Dobrá správa je, že môžete pokojne vytiahnuť z botníka dámske čižmy a členkové topánky z minulého roka – návrhári sa zameriavajú tentokrát na ramená a nechcú, aby nohy pútali veľa pozornosti.

Čo sa týka doplnkov, tak možno pôjdu náhrdelníky, ktoré by sa v minulosti považovali hádam aj za vuglárne. Dnes je však iná doba. Čo bolo včera tabu, je dnes trend. Ak nechcete budiť rozruch, tak siahnite po obyčajnej šatke, ostatne, v jednoduchosti bolo vždy kúzlo. A na záver, aby sme nezabudli. Šnúrky a stužky vraj budú na všetkom.

 

About admin

    You May Also Like