Prenajíme si auto prvýkrát v živote? Tu sú veci, ktoré je dobré vedieť

Prenajíme si auto prvýkrát v živote? Tu sú veci, ktoré je dobré vedieť

Čím viac autopôžičovní, tým viac možnosti sa otvára tým, čo žiadne auto nevlastnia (alebo vlastnia, ale majú ho dočasne nedostupné). Pretože si požičiavate drahú vec, je dobré venovať vážnu pozornosť podmienkam a určite nevyhadzovať žiadne dokumenty. Na oplátku si môžete požičať čokoľvek a kedykoľvek, doslova podľa nálady.

Ak ste čerstvý 18-ročný a nedočkavý vodič, možno vás schladí, že na požičanie si auta musíte mať aspoň 21 rokov. Že sa vyžaduje aj šoférska prax (napríklad aspoň dva roky) – je tiež bežné. Okrem vodičáku a občianskeho preukazu musíte mať aj platobnú kartu, to je vlastne najväčšia poistka pre pôžičovňu. Tá si určite vypýta aj depozit – v rôznej výške, závisí to od ceny auta – a keď všetko dobre dopadne, tak vám ho vrátia naspäť.

Slušná firma má vo svojom autoparku bohatú flotilu rôznych tried vozidiel. V bratislavskom Bravacar nájdete prakticky všetko bežné – od ekonomickej a biznis triedy až po luxusné vozidlá a už neodmysliteľné SUV-ká. No a dodávky, tie sú hádam povinnosť. Keď sa vám pokazí tá vaša alebo sa potrebujete sťahovať – určite vám padne dobre suma do sto eur za deň zapožičania.

Vozidlá sa požičiavajú na celé dni, čím dlhodobejší prenájom auta, tým lacnejšie vás to na deň vyjde. Pozor na prešvihnutie doby pri najkratších termínoch, účtuje sa každý započatý deň a nepôsobí dobre, keď auto odovzdáte hodinu po dohodnutom čase a dožadujete odpustenia sumy.

Pri preberaní vozidla si ho poriadne prezrite. Každé poškodenie je dobré poznať, aby to nebolo na vás. Presvedčte sa, že máte plnú nádrž – neskôr auto vrátite rovnako s plnou nádržou. Dokonca môžete požiadať aj o to, aby vám auto doviezli na určené miesto (ako inak – za poplatok).Prirodzene, v aute sa správate slušne, nefajčíte, nešpiníte, dodržiavate zásady dobrého správania sa.

Ak sa chystáte na dovolenku, určite si preštudujte podmienky pôžičovne, najmä to, do akých krajín je možné jazdiť. Európska únia by mala byť samozrejmosťou, ale nemusí byť. Pôžičovňa môže mať výnimky pre veľa krajín, napríklad kde sú zlé cesty, alebo sa kradne… závisí to len na firme. V podmienkach môže byť aj poplatok za nadmerné jazdenie, čiže funkčný tachometer je predpokladom dobrého vzťahu s pôžičovňou.

About admin

    You May Also Like