Prečo sú tenisky Converse stále tak obľúbené

Prečo sú tenisky Converse stále tak obľúbené

Obuť & ísť. Tenisky Converse nemajú odporcov. Je v nich tínedžerská romantika aj kus histórie. A prečo ich máme vlastne tak radi?

1. Sú univerzálne. Dá sa v nich športovať či oddychovať, aj len tak vybehnúť z domu aj na dlhé cesty, sú dobré do mesta, nosia ich malé dievčatá aj starí rockeri, školáci, rebeli. Hádam len do divadla sa úplne nehodia. Aj keď sa hovorí, že keby ste v nich prišli na niečo veľmi oficiálne, možno by sa ľudia pozastavili len raz a druhý krát by to už neriešili. Praktické a pohodlné, pánske či dámske tenisky, šetria čas pri obúvaní aj vymýšľanie pri nakupovaní. No a sadnú na väčšinu nôh – alebo sa dobre prispôsobia.

2. Nosia ich ľudia s mladým duchom. Väčšina populárnych subkultúr sa voči tejto obuvi nevymedzuje, práve naopak. Smelo zapadnete do akejkoľvek partie a môžete sa cítiť ako individualita. Po tých rokoch má značku svoju charizmu.

3. Ostatní výrobcovia ich vytrvalo kopírujú. Základná forma je pevne daná a veľmi jednoduchá – vlastne len plátno a guma. Ideálne pre čínskych výrobcov, ktorí prebrali väčšinu produkcie obuvi vo svete. Lacné „číňany“ sú, samozrejme, len napodobenina. Ale tenisky Converse napodobňujú asi všetci výrobcovia. Jednoduchosť je v tomto prípade výhodou.

4. Je to jedna z ikon amerického štýlu aj histórie. Pán Converse založil túto spoločnosť už pred vyše 100 rokmi a odvtedy si prešla všetkým. Na začiatku vyrábala gumáky, potom prešli na šport – najmä basketball (preto majú pri ikonickej hviezde nápis All Star alebo sa tieto tenisky za oceánom často volajú po basketbalistovi Chuckovi Taylorovi). Meno si urobili na olympiáde, keď americký tím porazil kanadský. Cez vojnu  sa šilo pre potreby armády. Už vyše desať rokov si túto značku hýčkajú vo veľkom dome Nike.

5. „Conversy“ sú skrátka cool. Sú Značka s veľkým Z (to znamená, že ich úspech nespočíva v reklame. Popravde, možno ste nikdy ani žiadnu reklamu a pravý Converse ani nevideli). Nosil ich Kurt Cobain alebo Mila Kunis. A čo je najlepšie – nedávate okoliu najavo, že ste snobi alebo chcete zaujať teniskami. Nikto sa nepozastavuje. Proste ste v pohode.

About admin

    You May Also Like