Plynové ohrievače a ich využitie

Plynové ohrievače a ich využitie

Plynové ohrievače sú doménou priemyselných objektov, pretože dokážu vykúriť veľké priestoru za primeraný čas a cenu. Záhradné plynové žiariče sa ale bežne využívajú na vykurovanie terasy, zimnej záhrady, alebo pri akciách v exteriéri.

Plynový ohrievač alebo žiarič?

Plynový ohrievač je vhodný do priemyselných objektov ako sú haly, dielne, garáže, alebo na stavby. Niektoré modely sa dajú používať aj bez prístupu k elektrine, pretože niekoľko hodín fungujú na batérie. Teplovzdušné ohrievače majú výhodný pomer cena/výkon.

Pri použití plynu musí byť priestor vždy vetraný nie len kvôli plynu, ale v niektorých prípadoch aj kvôli spalinám. Kým ohrievač zohrieva vzduch, žiarič vyžaruje sálavé teplo. Plynové žiariče majú obvykle formu stojanu a teda sú vhodné na terasu a záhradu. Aj v tomto prípade je totiž potrebné mať zabezpečené dostatočné vetranie.

Vykurovanie priemyselných objektov

Haly, sklady, dielne, garáže či stavby sa dajú vykurovať priemyselnými plynovými ohrievačmi. Pri vykurovaní veľkých priestorov je použitie elektrického ohrievača finančne neefektívne, preto sú najobľúbenejšie plynové. Pri výbere si vždy všímajte výkon ohrievača. Aj od toho totiž závisí, aký veľký priestor dokáže vyhriať. Podstatným atribútom je aj to, či je vykurovaný objekt zateplený alebo nie, resp. z akého materiálu je obvodový plášť.

Vykurovanie terasy

Na vykurovanie terasy, zimnej záhrady sa používajú elegantnejšie plynové žiariče. Vidieť ich môžete aj na zimných terasách reštaurácií alebo rôznych eventoch najmä v exteriéri. Samozrejme aj v tomto prípade musí byť priestor dostatočne vetraný. Stojanové ohrievače majú nie len vkusný dizajn, ale sú aj bezpečné. Vybavené sú bezpečnostnými spínačmi v prípade prevrátenia alebo zhasnutia plameňa. Hodia sa na každú terasu a nemusíte sa obávať bezpečnosti ani v prípade, že máte viac hostí alebo domácich miláčikov, ktorí by mohli ohrievač nechtiac zhodiť.

About admin

    You May Also Like