Second handy majú štýl a šetria prostredie

Second handy majú štýl a šetria prostredie

Ešte ste nikdy nenakupovali z druhej ruky? Veľká chyba. Nakupovanie v second handoch nie je len pre chudobných – ale aj pre kreatívnych a tých, čo majú v úcte prírodu.

Ak prestanete zbytočne produkovať textilný odpad a znížite svoj smäd po najčerstvejšej móde, second hand obchody sa stanú vaším obľúbeným prístavom. 10 dôvodov prečo sa oplatí nakupovať vintage oblečenie:

 1. Je to lacné. Áno, existuje vec, ktorú štríme radšej ako prírodu – našu peňaženku.
 2. Myslíme na životné prostredie. Najšpinavší priemysel na svete je ten ropný. A druhý po ňom? Textilný. Pretože oblieka sa úplne každý a aj malá dierka na veciach smeruje k tomu, že sa z oblečenia stáva rýchlo odpad.
 3. Nákupný lov. Tovar v second handoch vás často prekvapí svojou originálnosťou – nájdete to, čo medzi novými vecami chýba, uvedomíte si ako sú módne trendy niekedy nudné v porovnaní s rozmanitosťou z celého sveta.
 4. Kreativita a vlastný štýl. Obliecť sa zo sekáča, všetko správne nakombinovať, pri minime nákladov – to je skutočná úloha, ktorá vás zabaví. Vyviniete si vlastný vkus a vlastné vyjadrenie toho, čo chcete okoliu ukázať.
 5. Deťom je móda ukradnutá. Maličké deti rastú ako z vody a v priebehu roka potrebujú niekedy aj niekoľkokrát nové oblečenie. Starosť o deti je tradičným hnacím motorom nákupov z druhej ruky.
 6. Nezáleží na sezóne. Ani na tom aký je rok – ani na tom, čo nosia nejakí ľudia v televízii. Tvoríte si sami svoj sezónny set, čisto podľa vlastných pravidiel.
 7. Netradičné nakupovanie. Second handy sa od iných obchod líšia, svojím prístupom aj svojou atmosférou… nielen svojimi atraktívnymi cenovkami.
 8. Zachovaná kvalita. Do second handu zvyčajne neprúdia opotrebované veci, ich predošlí majitelia sa o nich zvyčajne dobre starali (alebo ich vôbec nenosili, čiže niektoré veci sú prakticky nové, len dlhšie ležali v nejakej skrini).
 9. Šetríte čas. Second hand je zvyčajne taký mix, kde nájdete všetko, nemusíte obiehať nákupné centrá – ako sme už spomenuli, ide to ruka v ruke s vašou povahou a skromnosťou.
 10. Nový život starým veciam. Recyklácia je skvelý dôvod. Prečo vyhadzovať niečo, čo je dobré a nikomu ešte dobre poslúži? V tom je filozofia second handu. Fungujú tak aj priateľstvá, charita – nielen nakupovanie.

About admin

  You May Also Like