Neofémy pre každého milovníka papagájov

Neofémy pre každého milovníka papagájov

Aké je vaše obľúbené zviera? Ak patríte k milovníkom papagájov, pravdepodobne už máte nejakého takého papagája i doma. Tomu sa napokon nečudujem, veď papagáje sú v poslednej dobe veľmi obľúbení. Stali sa obľúbenými ešte viac v čase, keď na trh prišla stavebnice Aluhobby, z ktorej si možno ľahko postaviť vonkajšie voliéru alebo vtáčiu klietku. Len sa dajú dohromady hliníkové profily a ďalšie súčiastky a zrazu je vtáčia obydlia na svete. Ak chcete svoju doterajšiu zbierku papagájov nejakým menej známym druhom spestriť alebo ak chcete s chovom papagájov ešte len začať, odporúčame to skúsiť s netradičnou tráviar.

O papagájovi tráviar

Tráviar je papagáj rodu, ktorý má celkom šesť zástupcov. Ak by sme tohto papagája hľadali vo voľnej prírode, museli by sme zamieriť až do ďalekej Austrálie, pretože to je jediné miesto na svete, kde je vo voľnej prírode nájdeme. Tento druh papagája je známy už od roku 1891, kedy ho prvýkrát zazrel taliansky biológ.

Pre papagáje menom tráviar je typické ich pestré sfarbenie. Aj vďaka ich sfarbenie sú medzi chovateľmi tak obľúbené. Bohužiaľ sú papagájiť veľmi často chované v zajatí, keby to tak nebolo, pravdepodobne by svoj život trávili v koruných stromov.

Ako sa o tráviar starať?

Čo sa týka chovu týchto papagájov, treba povedať, že nie sú príliš náročné, aj keď sa to môže lecjakému chovateľmi zdať, keď pochádza z ďalekej Austrálie. Ich chov možno prirovnať k chovu iných papagájov, naozaj sa ich chovať nijako nelíši.

Čo je však zaujímavé, tak je predovšetkým to, že ich môžete chovať aj s inými druhmi papagájov. Dobre sa znáša napríklad s Lori alebo s druhmi astrildovitých vtákov.

Aby sa tráviar mala u vás dobre, mala by sa správať vo vonkajšej voliére alebo vtáčí klietke, ktorá je dostatočne veľká. Aj keď tento druh papagájov nepatrí k najväčším, rovnako potrebuje k svojmu spokojnému životu dostatok priestoru.

About admin

    You May Also Like