Ako sa správne nalíčiť, aby vrásky nemali šancu

Ako sa správne nalíčiť, aby vrásky nemali šancu

Tipov na líčenie existujú stovky, možno tisíce – časopisov venujúcich sa kozmetike je veľa. A väčšina z rád je len zbytočný humbuk. Pozrime sa, čo najviac funguje – jednoduché zásady, dobré rady.

 1. Oči pred tvárou. Najskôr si dokončite úpravu očí, až potom prejdite na mejkap tváre. Vyhnete sa tak púdrovým „tieňom“ alebo špinavým škvrnám pod očami. Ak  si najskôr pripravíte oči správnym tieňovým krémom, tvár sa vám rozjasní sviežosťou.
 2. Gélové ceruzky sú lepšie. Síce sa s nimi ťažšie narába, ale gélové linky sú pevnejšie a výraznejšie, dlhšie vydržia a dokážu dosiahnuť väčšiu dramatickosť.
 3. Neutrálne tiene. Teplé tóny pre tmavé oči, studené tóny pre svetlé oči. Neutrálne tiene oči zjemnia a nie sú nikdy vulgárne alebo bijúce do očí ostatným ľuďom. Kórejská kozmetika je známa kvalitnými výrobkami pre oči, Aziatky si na totiž na oči potrpia najviac zo všetkého.
 4. Púder len tam, kde ho treba. Nanášajte púder len na mastnejšie miesta, ako pod očami a okolo nosa. Vaša pleť tak zostane žiarivá a nádherná, bez nadmerného lesku.
 5. Nečkajte s mejkapom. Treba ho aplikovať hneď po umytí tváre, poprípade po exfoliácii pleti či zvlhčení. Je dobré, keď pri tom nejete alebo nerobíte desať ďalších drobných činností.
 6. Kedy sú masky potrebné? Pleťové masky na tvár treba ak je pokožka vyslovene unavenástará, poškodená či mdlá.
 7. Použivajte štetce na mejkap. Hodvábne syntetické štetce spôsobujú, že make-up vyzerá autenticky k pokožke. Čím je dáma staršia, tým zbytočnejšie je klamať seba i okolie. Použite menší štetec na korektor na namiešanie kamufláže pod očami.
 8. Nová ceruzka na pery. Vyberte si krémový rúž (nie lesk) – a novú ceruzku. Pri novom odtieni a novom experimentovaní je to vlastne pravidlo.
 9. Kvalitná kulma na mihlanice. Vydá viac ako čokoľvek iné čo používate na túto časť očí.

About admin

  You May Also Like