Cez letisko Schwechat: Najpohodlnejšie je to na taxíku

Cez letisko Schwechat: Najpohodlnejšie je to na taxíku

Niekedy sa hovorí, že najväčšie slovenské letisko je pri Viedni – vybavuje oveľa viac letov ako napríklad Bratislava, no najmä, lietajú odtiaľ pravidelné zámorské linky a výber aeroliniek je o dosť petrejší ako u nás.

Posledné dva roky decimovala leteckú situáciu pandemická situácia – konečne sa trochu zviechame a obzeráme sa po svete. Kam poletíme? Možno je dôležitejšia otázka: ako poletíme. A prvý krok je na letisko sa vôbec dostať.

Bratislava má skvelú polohu, v jej dosahu je niekoľko veľkých letísk – do jeden až troch hodín. Deň letu je mimoriadne stresujúci – spoliehať sa na hromadnú dopravu môže byť sebevražda. Linky meškajú, chýbajú vodiči, rušňovodiči… Taxi na Schwechat predstavuje elegantné riešenie – a ak je v aute viac osôb, tak aj lacnú variantu, pretože cena cesty sa vlastne rovná tomu, čo by ste dali za cestu napríklad autobusom.

Samozrejme, najväčší komfort je ísť vlastným autom… v tom prípade však musíte auto nechať buď na parkovisku, alebo si musíte vybaviť ďalšieho šoféra (kamaráta, príbuzného), ktorý vám auto odvezie domov (a sám tak zabije minimálne dve hodiny času, v praxi ako sa hovorí – pol dňa. Ak nie ste z Bratislavy, tak, samozrejme, celý deň). Dlhodobé parkovanie pri letisku nie je dobré na nervy…

Od taxíku môžete žiadať komfort, profesionála šoféra, čisté auto (vozový park letiskové taxi ponúka zvyčajne lepšie a luxusnejšie značky). Taxík sa hodí pre turistu, biznismena, ak mierite na konferenciu, idete na dlhú cestu, alebo let „na otočku“. Cena okolo 50-70 eur je v porovnaní s celým výletom zanedbateľná – nepomerne viac dávate za let, ubytovanie a ďalšie položky na ceste. Šetriť na základnom odvoze sa doslova neoplatí.

Nuž a potom tu máme návštevníkov, ktorí mieria na Slovensko, často prvýkrát, absolútne nepoznajú reálie – takí môžu ísť väčšinou len na taxi. Ak im cestu vybavujete, určite im objednáte nejaký dostupný, kde šofér pomôže návšteve s batožinou a pri prílete ju môže čakať s tabuľkou vo vstupnej hale letiska. Šetriť pár eur na ceste, kde sa môže veľa vecí zaseknúť sa jednoducho neoplatí.

About admin

    You May Also Like