Vtáky ako čoraz častejšie chovaní maznáčikovia. Aké druhy chováme najčastejšie?

Vtáky ako čoraz častejšie chovaní maznáčikovia. Aké druhy chováme najčastejšie?

Vedeli ste, že chov vtákov sa radí k vôbec najstarším koníčkom, ktoré vypĺňajú náš voľný čas? Síce dnes drvivá väčšina ľudí má psa alebo mačku, prípadne chovajú teráriové zvieratá, ktoré dávajú do rôzne veľkých terárií, avšak aj chov vtákov je stále obľúbený, no ide o starý koníček, ktorým vypĺňali svoj voľný čas naši predkovia. Zatiaľ čo v minulosti sa chov vtákov zameral najmä na holuby, ktorí sa samozrejme správajú dodnes, len nie v tak veľkom množstve, dnes sa chovatelia snažia správať skôr exotištější vtáky. Prezraďme si, aké druhy vtáctva správame dnes najčastejšie a na čo si pri chove vtákov musíme dávať pozor.

Aké druhy vtáctva správame najčastejšie?

Medzi najčastejšie chovanými vtákmi nájdeme samozrejme papagáje, ktorí síce nie sú práve lacnou záležitosťou, ale nájdeme ich aj za pár stoviek, ak netúžime po nejakom ohrozenom druhu. Ak si však na papagáje netrúfate, radšej to skúste s trochu inými okrídlenými spoločníkmi, ako sú kanáriky. Krásni, sýto žltí kanáriky sú obrovským lákadlom.

Samozrejme nezabúdajme ani na klasické andulky, ktoré chovajú hlavne začínajúci chovatelia, ktoré si netrúfajú na exotické druhy a ich potreby. Andulky sa správajú veľmi často, niektorí chovatelia majú na svojich záhradách veľkou vonkajšou voliéru, zatiaľ čo iní majú doma na chodbe len malú klietku pre vtáky, v ktorej je schovaná jedna či dve andulky.

Na čo si dávať pozor pri chove vtákov

Ak sa rozhodnete chovať vtáky, mali by ste si dávať pozor na výber klietok pre vtáky. Každý vták si vyžaduje inak veľké a priestranné obydlia. S tým, čo kúpite andulce, nepochodíte u papagája. Myslite teda na to, aby vták mal neustále možnosť roztiahnuť krídla.

Aby sme vám výber klietky pre vtákov či vonkajšie voliéry uľahčili, máme pre vás tip, a síce stavebnicu Aluhobby, z ktorej ľahko postavíte akékoľvek obydlia pre vtáky. Stavebnica Aluhobby je zložená z hliníkových profilov a z ďalších podobných súčiastok, ktoré ľahko vďaka jednoduchému návodu spojíte.

About admin

    You May Also Like