Bez dreva nemôže byť žiaden interiér

Bez dreva nemôže byť žiaden interiér

Určite si ani vy nedokážete predstaviť vašu domácnosť bez prítomnosti dreva. Samozrejme, azda všetok nábytok je vyrobený práve z tohto materiálu, no skúste si ho odmyslieť. Kde všade nachádzate drevo? Na podlahe, dverách či dokonca aj priamo na stene. Bez dreva sa pri zariaďovaní bývania jednoducho nikdy nezaobídeme.

Najlepšia podlaha je tá drevená

Z dreva je vyrobené takmer všetko, bez čoho by interiér nebol kompletný. Síce podlahy môžu byť zhotovené aj z kameňa, keramiky či vinylu, predsa to najväčšie teplo domova zabezpečí len drevená podlaha. Nemyslíme tým teraz napodobneninu vo forme laminátovej plávajúcej podlahy, ale čisto masívnu podlahu dlážkovicu. Z nej sa aj rokmi používania uvoľňuje príjemná vôňa čisto prírodného dreva a zachovávajú jeho pôvodné vlastnosti.

Tatranský profil ako drevený obklad aj do moderných priestorov

Okrem podlahy drevo nachádzame aj na stenách. Nielen vo forme zárubní či dverí, ale aj drevených obkladov stien. Áno, aj dnes sú stále v kurze a svoje miesto nachádzajú aj v moderných novostavbách. Tatranský profil sa tak nevyužíva len na obkladanie chatových interiérov, no rovnako aj tých najmodernejších obývačiek, hál či spálni. Odlišný je ale spôsob obkladania steny či finálna úprava.

Do moderných priestorov sa príliš nehodí, ak je stena profilom obložená kompletne. To ju totiž uzatvára a dnes naopak potrebujete docieliť pocit otvorenosti a dynamiky. Preto sa tatranským profilom obkladajú steny čiastočne, prípadne sa ním zvýrazňujú výklenky či plochy. Zaujímavou inšpiráciou môže byť napríklad obloženie časti steny v obývačke, na ktorú následne nainštalujete poličky a televízor, čím si vytvoríte vlastnú a originálnu obývaciu stenu. Alebo profil na stene priamo prepojíte s čiastočným obkladom stopu a podlahou, čím sa v obývačke objaví dynamický ostrovček vhodný najmä na umiestnenie sedacej súpravy.

V súčasnosti sa uprednostňuje najmä prirodzená verzia tatranského profilu, teda bez akýchkoľvek povrchových úprav, prípadne len s bezfarebným lakom na drevo. Severský smrek či červený smrek sa dokážu časom polymerizáciou svojich živíc aj sami zakonzervovať, preto si pri použití v interiéri striktne nevyžadujú náter. Prípadne sa ľudia často rozhodujú aj pre bielu alternatívu tatranského profilu.

Ak ani vy nechcete zabudnúť na drevo v jeho prirodzenej forme, dlážkovicu a aj tatranský profil do svojho interiéru si môžete objednať na stránke ObkladTatransky.sk.

About admin

    You May Also Like