Luxusné zrkadlá

Luxusné zrkadlá

Určite budete súhlasiť s tvrdením, že interiérové doplnky zohrávajú kľúčovú úlohu v každej domácnosti. Jedným z nich sú aj na pohľad pekné, luxusné zrkadlá. Tie dokonca môžu zohrávať kľúčovú úlohu v celkovom ponímaní daného priestoru a výrazne tak prispieť k vizuálnej stránke celej miestnosti. Najmä obývačka a jedáleň sú izbami, v ktorých je hlavným účelom zrkadla práve jeho originálnosť a dizajn pred jeho štandardnou funkciou. Vynikne napríklad nad sedačkou, komodou alebo nad interiérovým krbom. Samozrejme ale cena v mnohých prípadoch nie je práve nízka. Ako si teda čo najlepšie vybrať zrkadlá na mieru a nezruinovať pritom peňaženku?

Medzi bytovými doplnkami pekne vyniknú prepracované tvary a bohato vyrezávané rámy luxusných zrkadiel, čo dodá každej miestnosti nový rozmer. Návštevu tiež môžete ohromiť impozantnosťou ich veľkosti, pričom od nej zároveň tiež závisí samotné umiestnenie zrkadla. V tomto smere sú na výber bohaté možnosti. Je napríklad možné si zvoliť stojanové varianty, zrkadlá zavesiť na stenu alebo ich oprieť o otoman, prípadne ich zaistiť lavicou – napríklad vo vstupnej hale. V jej prípade ide dokonca o ideálne miesto kde spojiť účel, praktickosť a dizajn. Dokonca sa môžu stať základom zladenia miestnosti do jednotného štýlu, či už moderného alebo staršej klasiky. Vstupná hala však nie je jediným miestom v dome, kde luxusné zrkadlo vynikne. Umiestniť ho môžete napríklad aj do kúpeľne a podporiť tak jej elegantný alebo starožitný vzhľad.

Tipy na výber luxusného zrkadla

O tom, že luxusné zrkadlo dokáže dať vašej domácnosti iný rozmer sme sa už zmienili. No to nie je ich jedinou výhodou. Nemožno zabudnúť ani na ich primárnu funkciu – môžete sa do nich pozrieť vždy, keď odchádzate z domu a skontrolovať tak svoj vzhľad. Rovnako dokážu i miestnosť rozjasniť a spôsobiť vizuálne zdanie väčšej miestnosti. Nemali by preto chýbať aj v malých miestnostiach. To však nie je jediné kritérium, na ktoré treba pamätať. Aký najlepší postup treba zvoliť, aby sme si pre seba vybrali to najlepšie?

V prvom rade si treba premyslieť umiestnenie zrkadla. Tu najdôležitejšiu úlohu samozrejme zohráva jeho veľkosť. Napríklad ak si vyberáte zrkadlo nad krb v dome, je lepšie si zvoliť radšej menšie. Navyše ak je krb ladený do rustikálneho starožitného štýlu, tak v tom prípade by tak malo ladiť aj vybrané zrkadlo. Naproti tomu zrkadlo do chodby by malo byť väčšie, aby ste si v ňom mohli pozrieť celú svoju postavu. Zároveň sa vám tým rozjasní a opticky rozšíri celý priestor vstupnej haly.

Pri luxusných zrkadlách je tiež dôležité venovať pozornosť ich rámu. V tomto smere sú naozaj bohaté možnosti, záleží len na vašej fantázii a vkusu. No ak kupujete zrkadlo do kúpeľne, mali by ste zohľadniť aj faktor materiálu, z ktorého bude rám vyrobený. Tu treba dať prednosť materiálu odolnému proti vlhkosti. Tiež treba mať na zreteli, že čím je rám prepracovanejší a bohatšie vyrezávaný, tak tým bude náročnejší na údržbu.

V neposlednom rade je dôležité zohľadniť aj charakter miestnosti. Ide tu najmä o estetické hľadisko. Napríklad, ak je váš dom či byt ladený v modernom a elegantnom štýle, tak aj vaše luxusné zrkadlo musí byť elegantné a moderné. A naopak, pokiaľ je vám vlastný skôr minimalistický štýl, tak zrkadlo by malo byť jednoduchšie a možno aj bez rámu. Samozrejme ale je tu aj otázka ceny.
Pred kúpou zrkadla by ste si preto mali dobre premyslieť, koľko ste ochotní investovať. Od ceny sa totiž potom odvíja kvalita a najmä veľkosť. V prípade ak má byť zrkadlo dominantou miestnosti alebo symbolom luxusu, tak sa rozhodne neoplatí šetriť. Pre tých úplne najnáročnejších sú tu k dispozícii luxusné firmy ako Goldenram.sk.

About admin

    You May Also Like