Nemáte radi fitness centrá? Zaobstarajte si trampolínu

Nemáte radi fitness centrá? Zaobstarajte si trampolínu

Ak preferujete pri športe zábavu pred náročnou drinou – už ste možno rozmýšľali o vlastnej trampolíne.

Trampolíny sú v móde a milujú ich aj deti. Nemusíte ich tak vôbec naháňať do pohybu – cvičia samé od seba. Pravda, musíte na nich dozerať, lebo hneď ako sa rodič trochu vzdiali, deti majú vo zvyku vymýšľať a blázniť sa.

Už polhodinka cvičenia na trampolíne sa pozitívne odrazí na vašej kondičke, ale aj mentálnej pohode. Skákanie spevňuje postavu, ale neničí kĺby. Vyplavuje endorfíny a posilňuje srdce… na tomto mieste by sa dalo vymenovať asi 20 viac či menej pozitívnych vplyvov na zdravie človeka. Nemusíme pripomínať, že je to dôležité najmä pri deťoch vo vývoji, ktoré si ešte len osvojujú návyky. Trampolíny s priemerom plochy štyroch metrov majú nosnosť okolo 120 kilogramov, pravda, kvôli bezpečnosti by na nej nemal skákať dav jašiacich sa školákov. Pre ne sú vhodnejšie možno aj menšie trampolíny pre deti, s bezpečnostnou sieťkou alebo držiakom.

Len málo vecí sa do jarnej záhrady hodí viac – trampolínu skrátka nikto neberie ako fitness zariadenie. Mala by byť postavená na voľnej ploche, nad ňou ani pod ňou by nemali byť žiadne objekty, stromy, kríky a podobne. Ako laik by nikto nemal skúšať zložitú akrobaciu alebo premety. To si môžu dovoliť skúsení športovci, ktorí vedia správne dopadnúť, ak im trik nevyjde.

Nepúšťajte na trampolínu deti s rôznou váhou – to ťažšie by mohlo po dopade nečakane vymrštiť ľahšie dieťa. Tiež im kontrolujte čas na trampolíne – po dlhšej chvíli sa totiž ich pozornosť môže otupiť a deti môžu byť menej opatrné. No a ešte platí – deti do 6 rokov – zákaz. Jednoducho ešte nie. Na skákanie potrebujete mať vyvinutý cit pre rovnováhu.

Trampolína sa volá podľa istého francúzskeho cirkusanta – je jasné, že v cirkusoch sa začal tento zázrak fyziky používať najskôr, pre zábavu obecenstva. Vždy to bolo o spojenom cvičení a zábave. Neskôr sa pridali profesionálni gymnasti a atléti a dnes ich môže mať už každá domácnosť. Výhoda trampolín spočíva aj v tom, že cvičíte na jednom mieste, nepotrebujete žiadne iné pomôcky, nemusíte opúšťať domov, len si pochvaľujete ako pálite kalórie.

About admin

    You May Also Like