Dobrý detský koberec prežije nejeden zápas

Dobrý detský koberec prežije nejeden zápas

Koberce pre deti sú zdravé, zaujímavé a deti na nich strávia veľa hodín objavovaním sveta alebo hraním sa. Deti sú viac náchylné na chytanie „chorôb“ z okolia ako dospelí, takže určite ich nechcete odkladať na nejaký nekvalitný lapač prachu.

Ak nakupovanie beriete vážne, určite strávite dlho dobu hľadaním ideálnej veľkosti, hrúbky, odolnosti, váhy, farby a podobne. Ale na prvom mieste bude určite jeho téma, alebo ešte lepšie povedané – rozprávkovosť. Predpokladáme, samozrejme, že vaši potomkovia sú ešte v útlom veku. Určite ste už videli veľa skvelých nápadov na detské koberce. Napríklad mapa mesta ako je na obrázku, kde sa deti môžu hrať s autíčkami. Ale aj rôzne hrady, lesné témy, zvieratká, rozprávkové postavičky alebo motívy, ale keď vzdelávanie beriete vážne, tak napríklad aj detská verzia chemickej tabuľky prvkov alebo trebárs mapa európy, pekne farebne rozdelená. Fantázii sa medze nekladú.

Detský koberec sa od normálneho líši svojím menším rozmerom, nesiaha od steny do steny, dá sa ľahko prenášať a rozbaľovať inde, no a hlavne, je to taký hrubý pokrovec na hranie. Mal by byť vyšší a mäkký, aby na ňom deti mohli sem-tam aj padať, aj keď majú ešte kosti „z gumy“, deti proste padajú neustále v určitom veku. Brániť im v šantení a bláznení sa nie je dobré – určiť hranice áno, ale deti potrebujú aj prirodzený pohyb, dotyky, smiech.

Malé deti ešte nepoznajú svet tam vonku, pre nich je svet ich izbička a koberec vypĺňa hlavný dobrodružný priestor. Pre rodičov je prvoradá bezpečnosť ale aj odolnosť koberca, aby sa dal dobre a ľahko čistiť (niektoré pokrovce s dlhými vláknami je napríklad strašne ťažké povysávať), aby vydržala aj pre súrodencov alebo sa dal predať neskor v bazári.

About admin

    You May Also Like