Tip na darček: Prilba jazdca Formule

Tip na darček: Prilba jazdca Formule

Ak máte v dome nadšenca do formúl (väčšinou – syna, brata, otca a pod.), kupovanie darčekov je jednoduché. Napríklad ak sa u neho vyvinie zberateľská vášeň.  E-shop tibormodel.com je tu práve pre fanúšikov, zberateľov a nadšencov automodelov!

Formula 1 je starý fenomén, ako najvyššia forma motošportu sa začala jazdiť v roku 1950, ale predtým existovalo mnoho jej predchodcov, rôznych súťaží, do niektorých zasiahli svetové vojny, šport to býval vždy nebezpeční a jazdci hrdinovia (či blázni ak chcete), ktorí na okruhoch riskovali doslova krk. Motoristické súťaže majú koštatú históriu, mnohé klasické sezóny a legendárnych jazdcov… spomeňme si napríklad počítačového Nikiho Laudu, ktorý skončil nešťastne, ale vytesal svoje meno do análov formúl či Ayrtona Sennu, ktorý sa nedožil vysokého veku, ale každý si na neho pamätá…

Mená ako Schumager, Mansell, Rosbert, Villeneuve, Piquet.. pri tom sa predsa musí zachvieť každý ozajstný znalec najrýchlejších monopostov na svete. V modelárskom obchode sú k dispozícii ich prilby, väčšina v merítku 1:2 (minihelmy, obľúbený zberateľský artikel), ale aj v ozajstnej veľkosti, ktoré sa stanú dominantou každej miestnosti večného chlapca, ktorý zbiera plagáty a modely s obľúbeným končíkom.

Samozrejme, sú tu aj súčasní jazdci, napríklad model 2020 Schumacher (Mick) a ďalší. Väčina chlapcov a chlapov dostáva k sviatkom oblečenie či elektroniku – to je nuda. Oveľa lepší darček je niečo, čo vystihuje osobnosť človeka, jeho záujem a jeho smerovanie, niečo čo mu ostane nadlho a za čo vám bude pekne vďačný a bude si pamätať, že aj on vám má kúpiť niečo podobne hodnotné.

About admin

    You May Also Like