Pagaštan konský potláča pocit ťažkých nôh

Pagaštan konský potláča pocit ťažkých nôh

Opuch nôh nie je maličkosť. Za problémy s tzv. ťažkými nohami môže viacero faktorov alebo ich kombinácia: zlá životospráva, nedostatok pohybu, obezita, nesprávna obuv, monotónna póza pri práci, neurologické problémy, stres, lieky. Takmer vždy však ide o problémy s cievami.

Kŕčové žily trápia viac starších ľudí a kvôli genetickým predpokladom viac ženy. Varixy sú nepríjemné, krv sa hromadí, steny ciev oslabujú, môžu nasledovať sprievodné problémy. Väčšinou sa sťažujú ľudia, ktorí majú sedavé zamestnanie, ale v skutočnosti nohy dosť zaťažuje aj státie a problémy môžu mať aj hýbuci sa jedinci.

Osvedčený prostriedok proti ťažkým nohám je Pagaštan konský, v našich končinách bežný a nenápadný strom (po český kaštan -jírovec maďal). Je možné z neho vyrábať hojivé masti, gély, alebo ho užívať ako doplnok stravy v kapsliach (navyše kombinovaný napríklad s vitamínom C, E alebo iným).

Čo tento nejedlý pagaštan dokáže? Chráni naše cievy – tým že spevňuje ich steny a podporuje krvný obeh. Obmedzuje tvorbu opuchov a zmenšuje pooperačné opuchy. Pôsobí protizápalovo, zlepšuje prirodzenú priepustnosť žilovej steny. Výťažky z pagaštanu konského sú dobrým pomocníkom lekárom, ktorý vám podobný prostriedok môže na vaše unavené nohy doporučiť.

Pre naše nohy je výživa dôležitá, správne látky zabezpečujú čistiaci proces, pagaštan pomáha zvyšovať pohyblivosť a odolnosť kĺbov. Väčšinou sa odporúča dospelým ľuďom s dávkovaním odporučeným na obale výrobku.

Ťažké nohy trápia viac už aj mladšie ročníky. V istej podobe má s olovenými nohami problém viac ako polovica populácie – naša doba je skrátka sedavá, naši starí rodičia to pred desaťročiami nepoznali. Môže to začať zmenou farby kože, čo veľa ľudí podceňuje, pretože škvrny považujú len za estetický problém.

Trampoty prehlbuje teplo, kým chladnejší vzduch je pre naše nohy lepší. Krvný obeh v nohách môžeme podporiť aj vhodným športovom – napríklad bicyklovaním, tancom, plávaním, pravidelnou chôdzou. Niektoré športy sú rizikové – napríklad profesionálne posilňovanie. Ako sme naznačili na začiatku článku, svoje zohráva aj strava a pitný režim. Pri dlhom sedení si robíme pauzy, neustrnieme v jednej polohe. Našim nohám treba uľavovať skôr ako zamierime k doktorovi alebo do lekárne.

About admin

    You May Also Like