Zdravotnícke pomôcky, ktoré by nemali chýbať v domácnosti

Zdravotnícke pomôcky, ktoré by nemali chýbať v domácnosti

Určite máte doma lekárničku a v nej potrené veci – napríklad niečo na bolest (najmä zubov), niečo na tráviace ťažkosti, niečo na ošetrenie drobných rán… Vitamíny, krémy, kvapky – to všetko poznáme a keď je treba, príde nám to veľmi vhod.

A čo zdravotnícke potreby? Lekární, ktoré majú zdravotnícku výbavu mimo liekov nie je veľa – niekedy ich hľadáte dlhšie, obzvlášť ak ste z malého mestečka alebo dediny. Našťastie e-shopy dokážu suplovať vzdialenosti a môžete sa predzábiť užitočnými pomôckami. Čo by v zodpovednej domácnosti nemalo chýbať?

  • Teplomery. Klasika, väčšinou ich máme doma viac, niektoré pre deti, dokonca aj pre psov, ale musia byť – zvýšená teplota je jeden z najdôležitejších symptómov, že sa v našom tele niečo deje.
  • Tlakomer. Zvýšený tlak má dnes ohromné množstvo ľudí – možno sa stravujete zdravo a veľa sa hýbete, ale zažívate stres – spúšťačov je veľa a je dobré si svoje čísla pravidelne kontrolovať. Tlakomery sú dnes našťastie veľmi lacné a sú aj dosť skladné – môže ich mať každý.
  • Pinzeta. Napríklad na kliešte, alebo na vytiahnutie niečoho z drobnej ranky, pinzeta má nezastupiteľnú úlohu.
  • Dezinfekcia, leukoplasty, obväzy. S malými ranami sa nebehá za lekármi, ale dokážeme si ich ošetriť doma sami – od toho máme tieto zdravotnícke potreby.
  • Rúška a respirátory. Už dva roky sa pokúšame brániť prenosným vírom rúškami, ale sú užitočné aj proti smogu, pri práci v zdraviu škodlivom prostredí (aj doma), a hlavne: máme ich prikázané od štátu. Zásoby kvalitných balení sú dnes nutnosť.
  • Kúpeľná váha. Klasika, ktorú možno nepovažujete za zdravotnícku pomôcku, až kým ju naozaj nepotrebujete.
  • Pomôcky podľa diagnózy. Veľa ľudí má rôzne diagnózy – diabetes, obmedzenú mobilitu, problémy s kĺbami, problémy so zažívaním – diagnóz a civilizačných problémov sú desiatky, potýkame sa s nimi všetci (alebo aspoň niekto v domácnosti).

About admin

    You May Also Like