Vychádzkami so psom k zdravšiemu životu

Vychádzkami so psom k zdravšiemu životu

Tento článok je o chudnutí a o tom, ako žiť zdravšie. Samozrejme, psíkov môžeme chovať len pre radosť – už to je skvelý dôvod. Vždy som mal problém s váhou a už za mladi som bol trochu obézny. V článku píšem o tom, ako som nakoniec zhodil prebytočné kilá.

Vždy som sa snažil udržať svoju váhu na uzde. Nadmerná váha ovplyvnila celý môj život, nemohla som nosiť oblečenie, ktoré som chcela, a často som sa cítila previnilo po konzumácii určitých jedál. Bol som neoblomný v tom, že keby som len mohol stratiť pár kameňov, zvýšila by sa moja sebadôvera a že budem nakoniec oveľa šťastnejšia.

Čítal som veľa kníh a pokúšal som sa dodržiavať rôzne diéty. Z akýchkoľvek dôvodov mi to, zdá sa, nepomohlo, hlavne preto, že som sa kvôli svojej láske k tučným jedlám nemohol držať ich programov na chudnutie.

Jedného dňa som hovoril so susedou, ktorábol nielen veľmi pekná, ale aj celkom štíhla. Vyzerala veľmi fit a zdravo a ja som sa pýtal, ako sa stále tak upravuje.

Zdá sa, že táto suseda bola dosť zaskočená a dokonca jeji polichotila moja otázka. S rozpkami nakoniec povedala, že v istom období svojho života mala aj ona problém s hmotnosťou a nebola z toho šťastná.

Vravela, že kamkoľvek chodila, vždy chodila na aute – jej problém nebol v nedostatku peňazí, ale možno práve v prebytku a v pohodlí. Suseda si uvedomila, že behom týždňa cvičila veľmi málo a niekedy vôbec. Potom vyšla von a kúpila si psa a brala by tohto domáceho miláčika na prechádzku najmenej dvakrát denne. Pre ňu to bol nový štýl, aj keď okolidúci si asi nič nevšimli. V priebehu nasledujúcich rokov sa stretla s množstvom nových priateľov. Predtým  videla cvičenie ako problém a bolo veľmi náročné na čas, ale v rôzne dni si brala svojho psa na štyri prechádzky, veľmi sa mu to páčilo.

Suseda si rýchlo všimla, že nielen chudla, ale že sa cíti aj oveľa zdravšie. Netrvalo dlho a mala váhu, s ktorou bola spokojná.

Po vypočutí jej príbehu som sa rozhodol nasledovať jej program chudnutia. Áno, išiel som a kúpil som si psa. S radosťou oznamujem, že to u mňa tiež fungovalo.

About admin

    You May Also Like