10 dôvodov, prečo deťom obstarať trampolínu

Detská trampolína

Zábava a hra, oddych, či zdravotnícka pomôcka? Trampolína môže byť všetko dohromady.

  1. Hravosť. Deti sa majú hrať, to už je veľakrát vedecky dokázané. Vhodné hry stimulujú mozog, aby sa správne vyvíjal. A čo je lepšie ako hra pohybom – v dnešnej dobe plnej vysedávania za počítačom a videohrami?
  2. Hyperaktivita a nespavosť. Detská trampolína pomáha hyperatívnym deťom presmerovať svoju energiu správnym smerom. Ak trpia nespavovsťou, je možné, že vám lekár odporučí podobné cvičenia.
  3. Kĺby netrpia. Pri správnom nastavení a používaní je trampolína pre deti viac šetrná ku kĺbom a predchádza sa tak kĺbovým problémom v dospelosti. Mäkký dopad plus energia ktorá sa absorbuje v odraze. Samozrejme, na deti treba dozerať, aby pri šantení nerobili niečo nebezpečné.
  4. Dlhšia mladosť. Kto skáče, ten je mladší. A nejde len o stav mysle – prekonávanie gravitácie môže mať dokonca vplyv na bunky v tele, telo vydrží dlhšie pevnejšie a pružnejšie.
  5. Zdravšie srdce a pľúca. Kardiovaskulárne problémy sú veľkou pohromou dnešnej populácie. Rovnako pľúcne ochorenia. Zdravé cvičenie na trampolíne pomáha v boji proti týmto neduhom.
  6. Odbúravanie stresu. Stres sa dá vyskákať. Dobrá nálada počas cvičenia (a aj po) je dôvodom, prečo cvičiť a zabávať sa naraz. Sú miesta, kde sa trampolíny považujú za štandardné zdravotné pomôcky a asistuje vám zdravotný personál.
  7. Silnejšie svaly. Niet sa o čom baviť, aktívny pohyb znamená aj posilňovanie, aj keď v tomto prípade nie také, ako keď dvíhame činky a podobne. Trampolíny posilnia len určité špecifické skupiny svalov, ale v pohybe je celé telo. Kulturisti možno neskáču, ale zdraví ľudia áno.
  8. Strata hmotnosti (a celulitídy). Skákanie na trampolíne sa dá prirovnať k pomalému behu – obe činnosti spaľujú zhruba rovnaké množstvo kalórií. Je teda vhodným doplnkom či už k diéte, alebo jednoducho pri držaní si štíhlej línie. Ženská časť populácie ocení aj priaznivé účinky proti celulitíde.
  9. Zlepšenie rovnováhy. Koordinácia, vyváženie a rovnováha sú dôležité pre človeka v každom veku. Táto neviditeľná vlastnosť sa učí už v útlom detstve, keď sa mozog ešte len tvorí a učí. Deti potrebujú správnu motoriku a schopnosť stabilizácie v rôznych situáciách.