Prečo si treba držať driek v teple

Prečo si treba držať driek v teple

Seká, láme, drúzga, lúpe v krížoch. Slovenčina pozná hádam sto výrazov na chronickú bolesť v chrbte, ktorá sa u určitých ľudí vracia častejšie ako u iných.

Lekár sa vás spýta, či nechodíte po vonku s holým chrbtom alebo nesedávate pri otvorenom okne. Pretože sa veľkú časť problémov s bolesťou v dolnej časti chrbáta môže práve chlad (aj keď sa vraví, že ten je spúšťačom a nie príčinou). A bolesť je to ohromná, občas postihnutý chudák nevie ani chodiť, ani sedieť ani ležať… Staré mamy dobre vedia, prečo híkajú nad odhalenýmí driekmi svojich vnučiek.

HippsyChrbát si treba držať v teple (ostatne, chránime si také dôležité „súčiastky“ ako miecha alebo obličky), teplé tielko aspoň dve vrstvy oblečenia sú v zime nutnosťou. Chlad ide od nôh a tie treba tiež držať pekne v teple. Nepodceňovať napríklad rýchle prebehnutie z domu do garáže. Paradoxne, problémy v drieku môže spôsobiť aj prekurovanie, napríklad aj v aute – tepelný rozdiel bude totiž neskôr vyšší, rovnako ako aj šok pre organizmus. Aj v lete nám kríže ľahko prechladnú – stačí trochu prievanu.

Rád ako sa vyhnúť bolestiam chrbta (a ľudových receptov) je veľa. My sa zameriame na módnu novinku na trhu, ktorá nemá za úlohu len vyzerať cool, ale aj prakticky chrániť náš citlivý organizmus – Hippsy – Vec drieku. Reklama na tento výrobok hovorí, že Hippsy ešte nenosíte, čoskoro budete. Pretože je nenápadný, vyzerá dobre (v niekoľkých farebných variáciách) a hlavne – naozaj chráni kríže a driek. Možno ho skúsia aj ľudia, ktorí nie sú až tak náchylní na zápaly v oblasti chrbta.

Jednoduchá pointa spočíva v tom, že Hippsy je vyrobený z veľkej časti z bavlny a je prirodzene elastický – takže drží na tele aj bez gombíkov, zipsov alebo iných príchytok, neprekáža ženám počas menštruácie a podobne. Najmä u žien sa dlhodobo drží móda – krátke tričko a krátke rifle, a keď sa to „rozpojí“, tak na okolie vykukne nejaké pekné tetovanie. Obličiek sa však už nikto nepýtal, čo si o tom myslia. Nosiť ochranný bederný pás však už nie je hanba, najmä keď nevyzerá ako zdravotnícka pomôcka, ale módny doplnok. Navyše môže dopomôcť k lepšiemu držaniu tela – čo je tiež významný faktor zdravia chrbáta. Hippsy  kúpená na cool-mania.eu nezavadzia ani pri cvičení – a správne denné cvičenie je opäť to, čo vám lekár odporučí ako prevenciu.

Chrbtica je to, čo drží naše telo pokope. Už starí Čínania pokladali obličky a okolitú oblasť za kľúčový orgán. Držte si ju v teple.

Masáž chrbta

About admin

    You May Also Like