Ako používať micelárnu vodu? Máme pre vás 4 rady + 1 TIP

Ako používať micelárnu vodu? Máme pre vás 4 rady + 1 TIP

Keď sa na trhu s kozmetickými produktmi objavila micelárna voda, onedlho sa stala súčasťou rutinnej starostlivosti o pleť mnohých žien. Popularita tohto zložením jednoduchého, no veľmi účinného prípravku navyše stále rastie. Micelárnu vodu dennodenne používajú slečny, matky aj dámy v zrelom veku, nepohrdnú ňou ale ani profesionálni vizážisti. V tomto článku vám predstavíme niekoľko fajn spôsobov, ako môžete micelárnu vodu používať aj vy. Môžeme vám sľúbiť, že budete chcieť vyskúšať každý jeden z nich!

1) Upokojenie a osvieženie pokožky okolo očí

Únava sa vo veľkej miere odráža na tvári človeka, najmä na jeho očiach. Ak chcete oblasť a pokožku okolí očí upokojiť a osviežiť, môžete pre tento účel použiť práve micelárnu vodu. Je to veľmi jednoduché: zoberte si malú nádobku, napríklad šálku na espreso, a nalejte do nej trochu micelárnej vody. Následne do nej položte dva okrúhle bavlnené tampóniky tak, aby celkom nasiakli tekutinou. Vložte tampóniky na päť minút do chladničky, po uplynutí tohto času ich vyberte, preložte na polovicu a zľahka umiestnite pod oči. Po niekoľko minútovom pôsobení bude pokožka v okolí vašich očí opäť pevná, svieža a zdravšia!

Bioderma

2) Rýchla revitalizujúca kúra na tvár

Pomocou micelárnej vody môžete vybaviť aj rýchlu a osviežujúcu starostlivosť o tvár. Najskôr je potrebné aplikovať hydratačnú gélovú masku na tvár. Ďalší krok spočíva v namočení gázy do micelárnej vody. Túto gázu potom položte na tvár a zakryte teplou látkou, prikrývkou alebo uterákom. Nechajte pôsobiť, pokým pokrývka tváre nevychladne. Po vychladnutí odstráňte pokrývku, gázu a tiež masku na tvár. Vaša pokožka by mala doslova žiariť.

3) Hydratácia pleti počas cestovania

Ak ste niekedy leteli v lietadle, iste viete, ako dlhý čas strávený na palube „prospieva“ vašej pleti. Špecifická atmosféra v lietadle pokožke rozhodne neprospieva a značne ju vysušuje. Bojujte proti tomuto faktu tým, že svoju micelárnu vodu vo fľaštičke s rozprašovačom umiestnite do príručnej batožiny. Občasným orosením svojej pokožky micelárnou vodou môžete účinne bojovať proti nepríjemnej dehydratácii, ktorej sa obvykle nedá vyhnúť najmä počas dlhých letov a hodín strávených v lietadle.

4) Ranné prebúdzanie pokožky

Namiesto klasického umývania tváre môžete vašu pokožku osviežiť a prebudiť micelárnou vodou. Jednoducho namočte bavlnený tampónik do roztoku a jemne pretrite celú tvár. Micelárna voda pomôže udržať pH vašej pokožky dokonale vyvážené. Aký to rozdiel oproti drsným mydlám a rôznym parfumovaným čistiacim prostriedkom!

Micelárna voda

Tip na záver

Na trhu nájdete micelárnu vodu od rôznych výrobcov. Ak ale chcete mať vo svojej kozmetickej výbave absolútnu špičku, obráťte sa na produkty značky Bioderma. Micelárnu vodu Sensibio H2O z dielne Biodermy si teraz zaobstaráte v praktických balíčkoch aj vo vašej lekárni. Navyše sa môžete zapojiť do súťaže a ak sa šťastena prikloní na vašu stranu, budete si môcť kozmetiku Sensibio H2O užívať 5 rokov úplne zadarmo!

About admin

    You May Also Like