3 mýty o zuboch

3 mýty o zuboch

Článok vznikol v spolupráci so zubnou klinikou Dent32. Oboznámime Vás s  najčastejšími chybami, ktoré robí mnoho ľudí pri starostlivosti o svoje zuby. Robíte niektorú z uvedených chýb aj vy? Tak poďme na to:

1. Čím častejšie si umývate zuby, tým lepšie
Určite ste už viackrát počuli o tom, že zuby sa majú čistiť po každom jedle. Ak si však čistíte zuby správnou kefkou, pastou a technikou, odporúčame Vám ostať pri klasickej rannej a večernej dentálnej hygiene. V prípade, že si zuby čistíte príliš často a nesprávnym spôsobom, neznamená to, že ich budete mať ukážkovo biele a kazom sa úplne vyhnete.

2 . Mliečne zuby s kazom treba vytrhnúť
Je síce pravdou, že mliečne zuby sa kazia rýchlejšie. Majú totiž tenšiu sklovinu a sú tak náchylnejšie k tvorbe zubného kazu. Ale aj napriek tomu, že pre deti bývajú ošetrenia u zubárov nepríjemné, určite by sme starostlivosť o mliečne zúbky našich detí nemali podceňovať. V troch rokoch dieťaťa by sme mali absolvovať preventívnu prehliadku. Oprava mliečneho zúbku si určite vyžiada menej sĺz ako jeho vytrhnutie.

3. Zdedil som zlý chrup
Mnoho ľudí pri problémoch so zubami ako sú paradontóza alebo nadmerné množstvo zubných kazov, používa veľa výhovoriek. Jednou z nich je odvolávanie sa na dedičnosť. To však nemusí byť vôbec pravda, ak Vašim zubom nevenujete dostatočnú pozornosť každé ráno aj večer a neabsolvujete aspoň dvakrát ročne profesionálnu dentálnu hygienu u dentálnej hygieničky, ide o nedbanlivosť, ktorá s dedičnosťou nemá nič spoločné.

About admin

    You May Also Like