Čo robiť, keď vás rúško po čase tlačí
Keď cez noc vznikol rúškový priemysel pre masy, nikto sa nezamyslel nad štandardizáciou nového doplnku – existujú jednoducho v mnohých veľkostiach, tvaroch a štýloch.
Niektorí si na rúška zvykli, niektorí na ne hromžia už po pár sekundách – ale dá sa na ne zvyknúť skutočne nadlho?Pravidiel ako nosiť rúško je tak veľa
- Nenoste rúško pod nosom (tzv. pauza na dýchanie).
- Látka musí pokryť aj bradu pod ústami.
- Rúško nesmie byť voľné, aby plandalo a boli medzi ním a tvárou medzery.
- Musí byť vyššie na nose, nielen na končeku.
- Nenechávajte ho zavesené na jednom uchu alebo pod bradou.
Nuž a potom ďalšie pravidlá: umývajte si ruky, perte rúško, nedotýkajte sa toho a tamtoho, majte ho na suchom mieste – zdá sa, že nás pravidlami docela zaplavili. Lenže ak napríklad trávite celý deň v robote, viete, aké ho máte na konci dňa všade pootláčané. Čo vás ramienka ťahajú za uši, svrbia a vy sa z toho idete zblázniť?
Odpoveďou môžu byť predlžovače na rúška. Naozaj prostý a efektný trik, za pár centov, žiadny bluf v tom nie je. Jednoduchý predlžovač je nastaviteľný remienok na rúška, ale aj respirátory. Je veľmi elastický, má viac polôh a dá sa kúpiť v niekoľkých farbách – hlavné je že uľaví vašim ušiam. Maličký kúsok plastu vás elegatne zbaví problému (ak ho máte).
Niektorí zamestnávatelia, ale trebárs aj okolidúci na rúškach dosť bazírujú a niet divu – všetci chceme, aby bol Covid minulosťou a všetko sa vrátilo do starých koľají. Rúška predtým nosili iba lekári, prípadne chorí – rozhodne sme ich nenosili kvôli smogu ako v čínskych metropolách. Ak vychádzame z domu, malý life hack v podobe predlžovača rúška príde veľmi vhod.