Oplatí sa zbavovať sa chĺpkov? Pre a proti

Oplatí sa zbavovať sa chĺpkov? Pre a proti

Holiť sa, či neholiť, to je veľká spoločenská dilema. Niekedy sa človeku jednoducho len nechce. Tak ako všetko na svete, aj zbavovanie sa ochlpenia má svoje klady a zápory.

Výhody holenia

Krása. Hladká čistá pokožka sa ľuďom jednoducho páči.. páči sa vám, aj iným. Príliš zarastení ľudia, obzvlášť dámy, sa dokonca môžu v spoločnosti cítiť nepríjemne.

Potrebujete to. Napríklad kvôli práci alebo športovaniu. Kvôli svojmu partnerovi / partnerke. Kvôli svojmu dobrému pocitu. Kvôli tomu, aby sa vám ľahšie nanášali kozmetické prípravky alebo dokonca make-up.

Rýchle a ľahké. Treba na to len pár minúť, raz za pár dní alebo možno len raz za dva týždne. Čistá žiletka, krém – netrvá to vôbec tak dlho ako napríklad kompletná sprcha, naopak, zo sprchou sa väčšinou príjemne spája.

Lacné. Žiletky sú lacné… lacnejšie ako kozmetika alebo iné doplnky na skrášľovanie sa.

Nevýhody holenia

Vrastajúce chĺpky. Keď sa holíte neodborne, rýchlo, nepozorne, občas sa chĺpky (ktoré sú len prestrihnuté v strede) môžu skrútiť a vrastať naspäť do kože. Je to nepríjemné… pomôcť z tohto problému, pravda, dokáže epilácia laserom v odbornejších rukách, než sú tie vaše.

Citlivá pokožka. Niektorí ľudia sa ľahko podráždia. Nemôžete za to, ale je to tak. Napríklad vám ostávajú po holení červené či tmavé fľaky, vyrážky a podobne. Aj v tomto prípade pravdepodobne by ste si mali s odchlpením pomôcť inak.

Nie ste dosť šikovní. Napriek mnohým bezpečnostným utilitkám sú žiletky stále žiletky (zatvorené v kúsku plastu) a môžete sa nimi celkom účinne dorezať. Malé ranky nie sú príjemné, ak sa množia. Možno by ste mali niečo zmeniť?

Čas. Áno, ten istý argument z pozitív, môžeme použiť aj v negatívach – niekoho skrátka pravidelné holenie obťažuje a tie chĺpky stále dorastajú. Takže sa už zamýšľate nad trvalejším riešením.

About admin

    You May Also Like