Ako si hygienicky sušiť ruky

Ako si hygienicky sušiť ruky

Uteráky sú príjemne mäkké a voňavé. Ak ich máme doma, kde ich pravidelne meníme a perieme a nepoužíva ich v krátkom čase príliš veľa ľudí. Na miestach, kde toaletu navštevuje viac ľudí, či už je to vo firme, reštaurácii alebo škole, je používanie uterákov nemysliteľné. Hlavne z hygienického hľadiska uteráky predstavujú riziko množenia baktérií. Pri príliš častom používaní je z uteráka len mokrá zapáchajúca handra. Ak chcete pokojne spať, jediným riešením na toaletách sú sušiče rúk alebo papierové utierky v zásobníku.

Hoci sú vzduchové sušiče dnes už štandardom, viacero vedeckých štúdií ukazuje na to, že sú práve oni často veľkým zdrojom baktérií na toaletách. Teplo a vlhko vytvára ideálny životný priestor na ich množenie a šírenie. Preto aj dnes mnoho prevádzok siaha po jednorazových papierových utierkach.

Papierové utierky na sušenie rúk sa vyrábajú buď v rolkách alebo skladané, stohované na seba po kusoch. Skladané papierové utierky ZZ sa používajú vo vyťahovacích stojanoch, z ktorých sa vyťahujú jednotlivo. Nie je potrebné ich trhať, takže sú často ekonomickejšie. Papierové rolky na druhú stranu majú výhodu jednoduchšej manipulácie pri dopĺňaní.

Na použitie pri upratovaní sa hodia extra savé Papernet 403832 papierové utierky MAXI, ktoré nezanechávajú pri utieraní zvyšky vlákien. Sú extra pevné a majú dokonalú absorbčnú schopnosť. Dajú sa použiť pri leštení a čistení priestorov, rovnako tiež pri umývaní okien a dezinfikovaní povrchov.

Hoci sa papierové utierky najčastejšie využívajú na toaletách, veľké využitie majú aj v kuchyniach, farmácii, výrobných prevádzkach či strojárstve. Sú jednoduchým spôsobom, ako sa môžu výrobky zbavovať mastnoty, riešením na čistenie povrchov a dezinfekciu nástrojov. Ak chcete zabrániť plytvaniu, držiak s rolkou alebo zhora plnený držiak s papierovými utierkami, môže byť ideálnym riešením, ktoré je bezpečné a jednoduché.

Najobľúbenejšie biele 2vrstvové utierky sú Papernet 402292 papierové skladané utierky biele, sú vyrobené zo 100% celulózy. Veľmi obľúbené sú aj najlacnejšie zelené papierové utierky ZZ , ktoré sú dostatočne pevné a tiež majú výbornú savosť.

Autor článku: ADLERR, s.r.o.
© 2021. Všetky práva vyhradené. Obsah z tejto stránky je zakázané kopírovať.

About admin

    You May Also Like