Upchatý záchod: Ako predísť usadeninám?

Upchatý záchod: Ako predísť usadeninám?

Usadeniny sa tvoria v potrubí a odtokoch rôznymi spôsobmi. Ak sa usadenina včas neodstráni, môže dôjsť k upchatiu potrubia. Preto by ste mali vedieť ako vyčistiť upchatý záchod svojpomocne. Ak sa vám nedarí, tak musíte zvážiť zavolanie krtkovacej služby.

Čo všetko sa dá upchať a ako sa dá tomu predísť?

Upchať môžete napríklad vaňu, sprchový kút, kuchynský drez, umývadlo, umývačku riadu a v podstate všetko, čo slúži na splachovanie vody a odpadu.

V zásade platí jedno malé pravidlo:

Čím je starší objekt, tým môžete viac predpokladať, že je potrubie úzke, poškodené, znečistené. Potom už len stačí ak do neho spláchnete niečo čo tam nepatrí a problém je na svete.Ako sa im dá ale predísť?

Usadeniny sa tvoria rôznymi spôsobmi, ale vždy sa môže i z malej usadeniny vytvoriť upchatie. To vám radí vodár z Bratislavy.

V prvom rade prestaňte hádzať do potrubia olej a tuk z vysmážania, vložky, nerozpustné papierové servítky, cestoviny, ryžu, rôzne nečistoty ako chumáče chlpov, vlasov alebo prachu.

Takže ako na to?

Predísť upchatiu sa dá, ak si budete potrubie čistiť aspoň párkrát do roka. Môžete to spraviť aj sami, bez odbornej pomoci, alebo ak chcete mať istotu, že potrubie bude vyčistené perfektne, zavolajte si na to službu.

Ak ste sa rozhodli, že si vystačíte sami, v drogériách môžete kúpiť viacero prípravkov, ktoré sú určené na čistenie odtokov. Krtkovacie služby na čistenie používajú iné prostriedky, vy si môžete vystačiť aj s tými, ktoré sa bežne predávajú.

Ak by ste ale mali potrubie upchaté úplne, zavolajte si radšej odborníkov, ktorý spravia všetko za vás a vy s tým nebudete mať žiadnu robotu.
V prípade odhalenia úplného upchatia kanalizácie, odpadu, wc, drezu alebo čokoľvek iného, pomôže vám firma Krtkári, ktorých všetci poznajú pod prezývkou krtkovanie Bratislava. Dúfame, že ste si tieto odporúčania zobrali z srdcu a zbytočným usadeninám sa navždy vyhnete.

About admin

    You May Also Like