Novinka zo sveta dizajnu: glamour štýl

Novinka zo sveta dizajnu: glamour štýl

Glamour štýl je definovaný nadčasovou eleganciou, ktorá nesie prvky majestátnosti, luxusu a ľahkosti. K jej dominantným farbám doplnkov zaraďujeme zlatú, striebornú, medenú, ku ktorým pekne doladíte farby a materiály ostatných prvkov interiéru. Chcete žiť ako kráľ a kráľovná, tešiť sa z maličkostí a užiť si spoločné chvíle v krásnom príbytku? Poradíme vám ako to docielite.

Základom je správne ladenie

V glamour štýle sa nemusíte báť kombinovať, pretože pompéznosť a prezdobenosť sa v tom štýle tolerujú. Jednoznačne stavte na doplnky kovové vo farbách zlata (žlté, ružové, biele) alebo striebra, či mede. Tie doplnky rozložte svedomito po izbe tak, aby nenarúšali celkovú kompozíciu, ktorú chcete dosiahnuť. Zamat a plyš môžete využiť na koberce, pokrývky a sedací nábytok. Sklo vo forme váz alebo čaší doplnené o antikorové svietniky a dlhé trblietajúce sviece. Krbové rímsy zdobené rámikmi s vašimi spomienkami, elegantné črepníky s bujnou zeleňou krásne dotvoria celý priestor.

Na čo netreba zabudnúť

Pre glamour štýl je vhodná kombinácia tapiet i závesov, aby mohli krásne zútulniť priestor, ktorý dizajnujete. Ak máte možnosť kúpiť si zamatové dlhé závesy, urobte tak. Možno si to ani len neviete predstaviť, ako to môže vyzerať, ale verte, bude to pre vás pôžitok sa na ne len dívať. Dĺžku závesov vám v bytovom textile upravia podľa vašich požiadaviek. Ak máte možnosť zadovážiť si kovové spony na závesy, urobte tak. Je to elegantné a praktické.

Obývačka

Takisto nezabudnite na správny výber tapety na steny, pretože aj tie vedia zviditeľniť tento pompézny štýl ladenia. Veľmi vhodnou voľbou prevedenia tapety je floristický motív, ale i ten s jemnými líniami a vzormi. Považujte tento článok ako jednoduché zhrnutie toho, čo glamour štýl obsahuje a návod na to, že vašej fantázii sa medze nekladú.

About admin

    You May Also Like