Ako vyčistiť upchatý záchod

Ako vyčistiť upchatý záchod

Článok, ktorý práve čítate, vznikol v spolupráci s firmou krtkari.sk. Budeme sa v ňom venovať tomu, ako vyčistiť upchytý záchod. Čítajte ďalej.

Nikoho ho to nepoteší. Upchatý záchod je obrovská nepríjemnosť. Ak bývate v domácnosti a máte iba jednu kúpeľnu so záchodom, tak o to viac nepríjemností váš čaká. Z toho dôvodu ak sa na toalete začne hromadiť voda, je to varovný signál pre vašu domácnosť. Potrubie totiž začne ťažko odtekať a mali by ste čo najviac vyhlásiť stav núdze. Našťastie vám pomôžu spoľahlivý krtkári. Ak je problém malý, dokážete ho odstrániť aj vo vlastnej réžií.

Ale ako na to? O tom si povieme v tomto článku.

Príčiny upchatého záchodu

Väčšinou je dôvodom neodtekania vody zo záchoda pevná prekážka, ktorá uviazla v odtokovom ohybe záchodovej misy. Často je až k neuvereniu, čo všetko sa tam dá nájsť a čo všetko niekto dokáže vyhodiť do záchoda. Väčšinou je vyriešenie upchatia toalety pomerne jednoduchý proces, avšak niekedy sa predsa len môže stať, že prekážku je ťažké odstrániť. Nemusíte však vždy volať inštalatéra, treba len vedieť, ako čo možno najúčinnejšie používať nástroje, ktoré na túto prácu používame.

Čím všetkým teda býva záchod upchaný? Čo by ste rozhodne nemali splachovať do záchoda?

Prinášame vám zoznam tých najčastejších vinníkov upchávania odtoku:

  • Olej a tuk z vysmážania
  • Múka a cesto
  • Nálepky z ovocia
  • Chumáče vlasov a chlpov
  • Pevné nečistoty

Problém môže nastať aj v prípade, ak máte staršiu toaletu so slabým splachovaním a minimálnym prietokom. Preto pokiaľ ste aj obmedzili používanie toaletného papiera a stále máte problém so splachovaním, tak je asi ten správny čas toaletu vymeniť za novší model.

Ak sa upchávajú aj iné odtoky v domácnosti, nielen WC, tak to môže znamenať hlbší problém s kanalizáciou. Najčastejšie ide o hromadenie pevných odpadov v potrubí, avšak nemožno vylúčiť ani napríklad hromadenie koreňov stromov, ktoré rastú do línie potrubia. Prečítajte si celý článok na krtkari.sk.

About admin

    You May Also Like