Produktivita práce: 7+1 tipov, ako na organizovanie a lepšiu efektivitu

Produktivita práce: 7+1 tipov, ako na organizovanie a lepšiu efektivitu

Ak pracujete z domu, najťažšou vecou je začať. Jeden skvelý trik je plánovanie úloh večer pred ďalším pracovným dňom. Ak si naplánujete ráno telefonát s klientom alebo prácu na dôležitom projekte je pravdepodobnejšie, že ráno nezaspíte a budete produktívnejší. Taktiež sa vám bude omnoho lepšie zaspávať. Ak to ešte nerobíte, čo najskôr s tým začnite!

Vytvorte si svoje rutiny
Sebadisciplína je veľmi dôležitá. Ak si nastavíte denný plán, vaša produktivita bude väčšia. Výhodou práce z domu je, že si do svojho harmonogramu môžete pridať
nie len pracovné aktivity ale aj oddychové. Skúste si pomedzi prácu naplánovať pár minút na prechádzku, čítanie či krátky spánok, ktorý vás osvieži.


Ak pracujete z domu, pomôžte si nástrojmi
Pri práci z domu je potrebné využívať aspoň niekoľko základných nástrojov a aplikácií. Slack, Google Hangouts či Skype vám
pomôžu zostať v spojení či už s klientmi alebo spolupracovníkmi. Sú menej formálne a komunikácia je zvyčajne rýchlejšia ako pri e-maily.


Vyhnite sa rušivým vplyvom
Ak okrem svojej práce menežujete tím ľudí, je dôležité mať vyhradený čas a miesto čisto len pre vaše úlohy a potom pre menežovanie vašich zamestnancov. Ak ste v tom isto priestore alebo ste stále prístupný na mobile, zamestnanci vás môžu neustále vyrušovať počas vášho workflow. Tak budete neustále vytrhnutý z jednej úlohy a ponorený do druhej, čo je jedným z najväčších zabijakov produktivity. 

Rozšírte si pracovné priestory

Ak si to dokážete zariadiť, odmeňte sa viacerými priestormi, odkiaľ môžete pracovať. Ak sa vcítite do nového pracovného priestoru s úplne inou atmosférou, a pozeráte sa na úplne iné veci, váš mozog sa doslova posúva dopredu a pomáha vám sústrediť sa.

Nesmie chýbať ani štýlové vybavenie každého priestoru a potrebné technické vybavenie. Či už nakupujete na Alze, v eshope Hej, Okay alebo Datart, nezabúdajte na zľavové kupóny z KuponyZdarma.sk. Využite Datart zľavový kód a získate okamžitú zľavu na celý online nákup, platí aj pre už inak zlacnený alebo akciový sortiment.

Ako na organizovanie a lepšiu efektivitu

Zapisujte si nové nápady
Ak pracujete na niečom a zrazu vám napadne skvelý nápad a vy sa pristihnete pri tom, že ste na 20. strane online výskumu na túto tému? Môže to pôsobiť neuveriteľne rušivo. Namiesto toho si založte zápisník na zaznamenanie nových nápadov, ktorý je ľahko dostupný na vašom pracovnom stole. 

Nebojte sa úlohy delegovať

Ak máte zamestnancov či podriadených, nebojte sa na nich delegovať svoje pracovné úlohy, aj keď sú dôležité. Musíte sa naučiť, že aj kolegovia vedia aspoň časť vašej práce spraviť za vás. Možno čoskoro zistíte, že na niektoré úlohy sú kvalifikovanejší odborníci, ako si možno myslíte.

Podobne, ako keď sa jedná o investovanie alebo hypotéku, ktoré taktiež nechávate na druhých, ktorý sú v jednotlivých oblastiach odborníci a máte v nich dôveru. Ak hľadáte kam investovať 10 000 eur, taktiež sa nespoliehate len sám na seba, ale necháte si poradiť.

Odinštalujte všetko nepodstatné

Väčšina ľudí v práci používa počítač, ich podstatná časť života je trávená v digitálnom svete. Ako sme už uvádzali vyššie, uistite sa, že vo vašom počítači je nainštalovaný softvér, ktorý vám pomôže vytvoriť také digitálne prostredie, ktoré podporuje vašu produktivitu. Na druhej strane, nebojte sa vypnúť či rovno odinštalovať všetko to, čo vás od sústredenia a práce vyrušuje.

Držte krok s technológiami
Výkonný počítač, mobilný telefón či tablet vám pomôžu pri plnení pracovných úloh. Kvalitný mobil môžete zároveň využiť ako fotoaparát, kameru, poznámkový blok a nebude s ním problém pri používaní spomínaného softvéru Slack, Google Hangouts či Skype, ani ďalších. Nákupná poradňa pomôže s výberom, môžete prejsť na najlepšie mobily a vybrať si to najlepšie pre vašu lepšiu produktivitu.

About admin

    You May Also Like