Office pre študentov

Office pre študentov

V tomto roku Microsoft splnil svoj sľub a spustil program Student Advantage aj u nás. To znamená, že kancelársky balík Office 365 je dostupný študentom zdarma (predtým to tak bolo len v USA). Na základe zmluvy Enrollment for education solutions (EES).  Bez akýchkoľvek záväzkov alebo poplatkov si tak študent môže nainštalovať Office až na piatich zariadeniach (desktop, tablet atď.). Microsoft vie ako si podchytiť už mladého človeka.

Je tu ale niekoľko dôležitých podmienok, ktoré by ste nemali prehliadnuť. Tak za prvé – licenciu na Office by mala mať zakúpenú vaša škola, ktorá ďalej poskytuje licenciu poslucháčom. Nie však všetkým, napríklad tých z programu celoživotného vzdelávania sa to netýka. Tento Office sa pravidelne aktivuje a deaktivuje pomocou univerzitného účtu, takže aspoň raz za mesiac je treba pripojiť sa na internet. Ak si neaktualizujete prístup, budete si môcť dokumenty len prezerať, ale nie už upravovať. Po ukončení štúdia nárok zaniká a človek si musí kúpiť plnohodnotnú licenciu balík Office. Na druhú stranu, študent k licencii získa aj pomerne slušný priestor na cloude OneDrive.

Takýto Office je praktický, je k dispozícii aj zamestancom školy alebo externistom. Cloud a pripojené služby sú veľmi lákavé. A na to všetko treba mať jeden mail a trochu overovania… no a samozrejme, aj zapojenú školu :).

About admin

    You May Also Like