Nákladné taxi alebo sťahovacia služba?

Nákladné taxi alebo sťahovacia služba?

Sťahovanie môže byť vo väčšine prípadov spojené s pozitívnymi emóciami. Najmä keď sa tešíte do nového domu, bytu alebo kancelárie. Na druhej strane môže niekto sťahovanie chápať ako náročný a komplikovaný proces plný starostí.

Či už sa na sťahovanie tešíte alebo nie, mali by ste zvážiť 3 alternatívy.

  1. Objednám si nákladné taxi a zvládnem sťahovanie svojpomocne?
  2. Zavolám na pomoc rodinu, priateľov alebo kolegov?
  3. Alebo to celé nechám na profesionálov?

Ak ľudia žijú v malom dome alebo jedno – dvojizbovom byte, myslia si, že to pôjde hravo. Pravdou však je, že nie každý má cit baliť krehké predmety, tak aby boli v bezpečí počas manipulácie a prepravy.

V prípade, že máte v pláne nosiť ťažké spotrebiče, skrine alebo iný nábytok zvážte , či to nie je nad Vaše sily. Pracovníci sťahovacej služby presne vedia akú váhu môžu nosiť a koľko ľudí je potrebných na to, aby všetko prebehlo bezpečne a najmä aby neprišlo zraneniu, či poškodeniu vecí.

Akonáhle sa rozhodnete, ktorá zo spomínaných 3 alternatív je pre Vás najvhodnejšia, nezabudnite zainteresovaných informovať o tom:

  • Aké predmety sa budú sťahovať? Budú niektoré z nich potrebovať špeciálne ochranné balenie ako obrazy, keramika? Alebo , sú niektoré predmety extrémne ťažké ako ťažké bremená, klavír, trezor?
  • V akom stave bude nábytok? Bude ho potrebné najprv rozobrať, bude už rozobraný alebo ho budete musieť prenášať ako celok?
  • Aká bude manipulácia? Bude možné preniesť krabice a nábytok bez komplikácií? Sú dvere, schodiská, chodby a výťahy dostatočné široké a vysoké aby sa Vám tam všetko zmestilo?
  • Aký terén? Aj napriek tomu, že mnohí z nás bývajú v meste, často sa stáva, že cesty bývajú rozbité a plné dier. Myslite aj na tento faktor a prispôsobte všetko tomu, aby sťahovanie prebehlo hladko.

Spomenuté body sú dôležitou súčasťou kalkulácie každej sťahovacej firmy. Okrem toho samozrejme hľadí aj na množstvo prepravovaného tovaru a na počet ľudí. Dobrá firma vám poradí, akým spôsobom by ste mohli znížiť náklady a zjednodušiť celý proces sťahovania.

Zároveň nemusíte otravovať známych. Aj napriek tomu, že by ste ušetrili nejaké to euro, sťahovanie by mohli byť príliš zdlhavé a nie všetky veci by ostali bez poškodenia.

Ak už ste sa rozhodli pre akúkoľvek alternatívu, prajeme Vám veľa šťastia a nech všetko dopadne podľa Vaších predstáv.

About admin

    You May Also Like