Upratovacie firmy šetria nielen čas a peniaze

Upratovacie firmy šetria nielen čas a peniaze

Najať si niekoho na upratovanie v prevádzke či kanceláriách alebo si všetko riešiť vo vlastnej réžii? Profesionálna upratovacia služba dokáže firmám ušetriť veľa – ak zoženiete nejakú solídnu. Ak si myslíte, že ide o podružnú záležitosť, nie ste dobrý manažér. Výhod kvalitného upratovania je veľa:

Zdravie. Samozrejme, čo iné na prvom mieste? Čisté pracovisko, menej problémov. Pracovníci sú zdraví, nechorľavejú a neberú si PNky. V čistom a organizovanom prostredí je pracovný výkon efektívnejší.
Prezentácia. Pred kýmkoľvek potrebuje každá firma vyzerať dobre a seriózne – pred klientami, partnermi, návštevami… zanedbané kancelárie zanechajú mizerný dojem a firma sa nedokáže dobre predať.
Šetrenie času zamestnancov. Každodenné upratovanie môže zabrať veľa času vaším pracovníkom, ak ich tým poveríte. Upratovanie nie je obľúbená činnosť, ak je človek platený za niečo iné… Nie je urobené ani poriadne a zaberie zamestnancovi čas – a tým pádom to stojí aj peniaze.
Profesionálne služby majú lepšie prostriedky. Jednoduché ako facka, špecializované upratovacie spoločnosti pre firmy sú vo všetkom lepšie ako bežné upratovačky na pol úväzku – lepšie vyškolený personál, lepšie zručnosti, viac prístrojov a prostriedkov, lepšie rozdelenie práce, rytmus atď.

Ako zohnať serióznu upratovaciu službu

Najlepšie je spoľahnúť sa na overené meno – pýtať sa známych, alebo trebárs si prejsť internet, recenzie, fóra. Pravdivé referencie by vám mali poskytnúť obrázok o úrovni kvality preverovaných upratovačov. Je dobré sa ich pýtať, pre koho robili v minulosti, alebo pre koho robia aj teraz, či majú skúsenosti s vaším typom požiadaviek (trebárs čistenie okien na výškovej budove zvonka môže byť dosť náročné, nemali by ste zistiť príliš neskoro že sa k oknu dostane len horolezec, plošina alebo autožeriavy), či sú poistení pri spôsobených škodách, koľko pracovníkov a v akých časoch môže k vám dôchádzať.

Mali by ste mať aj možnosť satisfakcie ak nie ste úplne spokojní – napríklad opakovanie nedbanlivého vyčistenia určitého miesta, alebo vrátenie peňazí. Určite sa zaujímajte o to, aké čistiace prostriedky používajú – agresívna chémia nemusí byť zdravá alebo vhodná pre vaše prostredie. No a keďže žijeme na Slovensku, určite vás zaujíma aj kto presne má kam prístup, komu môžete zveriť kľúče, koho treba kontrolovať a koho nie. Podmienky upratovania závisia od dohody – pri jednaní buďte asertívni a určite zoženiete slušných upratovačov.

About admin

    You May Also Like