Koľko stojí web stránka?

Koľko stojí web stránka?

Tvorba web stránok je pomerne náročný proces. Cena sa preto odvíja od toho čo presne na stránke chcete mať.

Teda či potrebujete blog, eshop alebo len prezentačnú stránku webu. Ďalej či vám stačí len jednostránkový web, viac stránkový alebo dokonca web s tisíckami rôznych podstránok.

Rovnako dôležité je, kto vám web stránku spraví. Zvládnete to urobiť vo svojej réžií, alebo oslovíte freelancera alebo agentúru. To všetko má na cenu web stránky obrovský vplyv.

Koľko stojí webová stránka? Čítajte nižšie a získajte aspoň ako taký prehľad koľko od investície môžete očakávať.

3 spôsoby, ako na tvorbu web stránok

Vaša práca – Dnes už jednoduchú stránku zvládne zbúchať naozaj každý. Nemusíte ovládať html, php, css ak sa uspokojíte s obmedzeným dizajnom. Teda ak si zakúpite šablónu napríklad v systéme WordPress, Joomla stačí podľa jednoduchého návodu stránku aktivovať a vymeniť len fotky, texty a farby. V takomto prípade si dokážete stránku vytvoriť aj do 100 eur.

Freelancer – Inak povedané človek, ktorý pracuje sám na voľnej nohe vám dokáže urobiť dokonalý profesionálny web, ktorý bude naozaj dobre fungovať, nebudete s ním mať žiadne starosti. Cena jednoduchého prezentačného webu môže stáť 300 eur. Eshop bude o niečo drahší ale tiež to môžete rátať v niekoľkých stovkách.

Agentúra – Je to riešenie pre náročných, často to využívajú firmy alebo podnikatelia, ktorí popri stránke potrebujú riešiť aj mnoho marketingových aktivít ako SEO, PPC a podobne. Tu s tvorbou web stránky počítajte niekde na úrovni 800 eur. Pri eshopoch 1 200 eur.
V tomto článku sme si povedali koľko približne stojí tvorba web stránok. Dúfame, že teraz budete mať lepší prehľad pri výbere svojho dodávateľa web služieb.

Niečo na záver

Nezabudnite, že ceny sú naozaj len orientačné. Ako hovoria itečkári z www.megaweb.sk záleží najmä na funkciách, ktoré by mala vaša stránka obsahovať. Niekto potrebuje napríklad zberač emailov, niekto interaktívnu mapu, objednávkový formulár, menič obrázkov, galériu … Niekomu zas stačí jedna fotka a pár odrážok textu.

About admin

    You May Also Like