Podlahové značenie zjednodušuje prácu nielen nováčikom

Podlahové značenie zjednodušuje prácu nielen nováčikom

Predstavte si, že ste pracovník v úplne novej práci – v prvý deň, a vo veľkej hučiacej priemyselnej hale, kde na vás nikto nemá  čas. Aby ste sa zapojili a zaučili, chodíte s očami a ušami naširoko otvorenými. Podlahové značenie vás bezpečne vodí novou džungľou.

Samozrejme, že tie značky na zemi, nie sú len tak. Pomáha oddeľovať rôzne zóny, pracovné priestory, dopravné cesty a chodníky pre chodcov, čím znižuje riziko kolízií a úrazov. Vo veľa halách jazdia vysokozdvižné vozíky, rampy, veľké vysávače a ďalšie zariadenie. Podlahové značenie upozorňuje na nebezpečné oblasti, ako sú schody, výhybky, rizikové zóny strojov a miesta s elektroinštaláciou.

V prípade núdze viete, kde je núdzový východ, alebo hasiaci prístroj. Viete, kde sa musíte rozhliadať a kde má prednosť niekto iný. Čím viac pracovníkov na malom priestore, tým ťažšia organizácia. Od toho máme značenie podláh: zlepšuje orientáciu v priestore, najmä v rozľahlých budovách a priemyselných komplexoch.

Ako sme už naznačili, uľahčuje navigáciu najmä neskúseným osobám, teda novým pracovníkom, ale aj návštevníkom a hosťom (zákazníkom, partnerom, externým šoférom). Estetická funkcia nie je hlavná, ale prispieva k atmosfére prostredia. Tam, kde hrozia úrazy, ho vyžadujú aj normy. Podlahové značenie nachádza uplatnenie aj v komerčných priestoroch, v obchodoch, v kanceláriách…

Firma J. A. CLEAN spol. s r.o. existuje na trhu už vyše 14 rokov a okrem značenie podláh vykonáva aj čistenie týchto podláh a plôch.

About admin

    You May Also Like