Má pole dance aj vážnu tvár?

Má pole dance aj vážnu tvár?

Tanec na tyči je zaujímavý fenomén, trend vo svete fitness, ale hoci mieri na olympiádu, nevie sa úplne zbaviť svojej povesti z nočných klubov.

Majstrovstvá sveta v pole dance bývajú už skoro 10 rokov a márne by ste tu hľadali sexy kostýmy a vyzývavé figúry – súťažiaci sú atléti, svoj šport berú veľmi vážne a schádzajú sa z niekoľkých desiatok krajín.

Pole dance v sebe kombinuje gymnasticku a akrobatiku vo vzduchu – to nie je ľahké pre žiadneho športovca. Keď sa otvárali prvé školy pole dance pred 30 rokmi, tanec na tyči nazývali exotic dance. Dnes už má celé podujatie hlbší význam. Pole dance je cool – a neslúži už len na potechu mužských očí, ale aj pre potechu samotných tanečníc, ktoré do neho vkladajú energiu a očakávajú, že im tanec dá aj niečo naspäť.

Dáva ženám (a aj nejednému mužovi) silu – a krásu. Silu v tom, že ide o klasický telesný tréning, na prakticky všetkých úrovniach – od vypotenia až po tú najnáročnejšiu gymnastiku, ktorú nezvládne každý.

Tanec je skvelý na postavu, na tréning ohybnosti, výdrže a pohybovej motoriky. Nie je to len o tom vyzerať sexy.Môžete svoj koníček ponímať aj viac umelecky ako zmyselne – alebo jednoducho vnímať tanec v celej jeho komplexnosti.

Navštevujete istú komunitu, ktorá má isté záľuby ako vy. Vystupujete si pre seba alebo opúšťate svoju komfortnú zónu a naberáte sebavedomie. Pole dance má veľa tvárí a niektoré sú vcelku úctyhodné.

About admin

    You May Also Like