Aké aktivity pre deti a mládež: tipy pre organizátora

Aké aktivity pre deti a mládež: tipy pre organizátora

Organizujete menšie či väčšie podujatie pre deti? Tak asi viete, že nie je ľahké udržať ich pozornosť. Potrebujete kvalitné médium – lep na pozornosť mládeže. Je vaše podujatie vnútri alebo outdoorové? V akom počasí? Máte prístup  elektrine? 

  • Vodný futbal (na obrázku). Pobaví aj tínedžerov či dospelých. Malé ihrisko znamená, že sa veľmi nenabeháte, naopak, zabavíte sa na zvláštnom správaní sa lopty. Vodný futbal je multigeneračná atrakcia.
  • Skákacie hrady a nafukovacie šmykľakvy. Tradičná atrakcia pre húf detí, ktoré sa nevydržia dlho dívať na dospelých a potrebujú vlastný svet – plný skákania a výskania. Skákacie hrady sú v množstve rozprávkových témach a tvaroch.
  • Zábavné a vedomostné automaty a simulátory. Čo tak veľké videohry, aké z dôvodu priestoru nemôžete mať doma? Deti ich milujú… môžete medzi ne zaradiť aj niečo, čím si potrápia predstavivosť a logiku, takže po hre odídu o niečo chytrejšie.
  • Šípky a stolný futbal. Tieto klasiky znejú ako výbava krčmy, ale nedajte sa oklamať. Je to len preto, lebo aj krčmoví štamgasti majú v sebe večné deti – detské verzie stolného futbalu či šípok sú nesmrteľné zábavy.
  • Športová streľba alebo lukostreľba.  Doporučuje sa pestovať v deťoch podobné koníčky, ak im chcete zlepšiť motoriku rúk, zlepšiť presnosť, pocvičiť trpezlivosť… So vzduchovkami sme kedysi behávali na branných cvičeniach v škole, odvtedy sa veľa nezmenilo – len portfólium športých (alebo aj historických) zbraní sa rozšírila.
  • Historické atrakcie. Prenájom atrakcií vám dokáže zabezpečiť aj partu ľudí, ktorých neskutočne baví chodiť v historických kostýmoch, robiť historické činnosti a predstierať, že sa narodili o pár storočí. Dnes máme na Slovensku dostatok agentúr, ktorí vám napodujatie dokážu dodať jednotku janičiarov alebo skupinu historického tanca.
  • Zvieratká. Dravce (vtáky). Poníky. Potulné ZOO. Pre deti z mesta sú dokonca aj obyčajné kačičky, kozy čo si od každého vezmú hrsť sena či králici nevídaným divadlom.
  • Kúzelníci a kaukliari. Niektorí nadšenci bavia deti po starom – kúskami, na ktoré treba dlho cvičiť, umeleckým prejavom, žonlovaním a širokými úsmevami na tvárach skrytými za šminkami. Klasické kaukliarstvo zďaleka nevymrelo.

About admin

    You May Also Like