Escape room fenomén: máte hodinu na útek zo zamknutej miestnosti

Escape room fenomén: máte hodinu na útek zo zamknutej miestnosti

Filmová atmosféra, napätie a dobrodružstvo. Ale nie na obrazovke alebo plátne – lež na vlastnej koži. Živé hry typu escape room sa u nás začínajú príjemne rozmáhať.

Zavrú vás do zamknutej miestnosti a máte hodinu na to, aby ste dostali von. Miestnosti pretekajú logickými hádankami, ktoré sólista nevyrieši – je treba tímového ducha. Aj preto sa hry odporúčajú pre dvoch až piatich hráčov (viac hráčov je možno lepšie, lebo ako sa vraví – viac hláv, viac rozumu. Tiež poplatok vyjde lacnejšie na osobu). A preto sú obľúbené firmami, ktoré ich v Európe ochotne platia svojim zamestnancom. Na teambuilding sa totiž neoplatí zabúdať. Spolupráca, kreativita a utužovanie kolektívu zvyšuje kvalitu pracovnej sily. Nenechajte sa mýliť, tieto hry hrávajú už aj členovia vyšších manažmentov známych značiek.

Je to trochu ako Pevnosť Boyard (trochu dosť), akurát na konci vás väčšinou nečakajú hrste zlaťákov, lež výborný pocit z pokorenej hry. „Únikovým miestnostiam“ sa hovorí aj TRAP – Team Race Against Puzzles. Ak máte strach, že nemáte na logické hádanky hlavu, zahoďte starosti za hlavu. Nejde o šachové majstrovstvá. Puzzle sú skôr intuitívne, potrebujú skôr koncentráciu a trochu postrehu, možno vám pomôže aj neznámy pozorovateľ. Rozhodne netreba miestnosti nijak násilne demolovať :).

Tém na hry je plno, napätie a kulisy sú ako z počítačovej hry a všetko je veľmi dômyselne vymyslené, aby do seba zapadalo. Ak rozmýšľate čo robiť v Bratislave môžete skúsiť nové escape roomy Questum. Zatiaľ je k dispozícii miestnosť Nikola Teslu, génia, ktorý predbehol svoju dobu a „paranormálna“ izba s hororovo-socíkovskou atmoškou (trošku nostalgie ešte nikoho nezabilo… vravíte si, kým nezbadáte, čo je pre vás pripravené). Escape hry sa hrajú už vo všetkých väčších metropolách Európy.

Námetov sú obrovské kvantá a preto nikoho neprekvapí, že sa chystajú nové miestnosti a nové témy. Zo sveta poznáme všelijaké atómové kryty, staroveké chrámy, pelechy masových vrahov, stredoveké mučiarne a mnoho ďaľších. Escape roomy už bývajú dokonca vo forme prenosných stanov a tie najlepšie už predávajú licencie na svoje nápady. Je to skrátka svieži vzduch vo svete zábavy.

Obrázok použitý z tripadvisor.sk

About admin

    You May Also Like