Do Európy sa vyzbrojte jazykmi. Najlepšie angličtinou

Do Európy sa vyzbrojte jazykmi. Najlepšie angličtinou

Miliarda ľudí na svete sa dorozumie po anglicky. Pre 400 miliónov hláv je to materinský jazyk. A niekoľko sto miliónov ostatných ľudí sa v nej neustále aktívne zlepšuje aj v tejto chvíli. „Kým si mladý, cestuj po svete,“ hovoria starí ľudia a vedia prečo.

Okolo 80 percent všetkých informácií na internete je v angličtine. Tento svetový jazyk dominuje aj v medzinárodnom obchode, vedeckých kruhoch, v diplomacii, medicíne, športe… A dnes sa vyžaduje už aj pri tých najobyčajnejších zamestnaniach. Jazykovo vybavení uchádzači majú na trhu práce automaticky náskok.

Otázka neznie, či sa učiť alebo nie, ale ako sa učiť. Ciest je veľa. Ak sa rozhodnete pre niektorý z oficiálnych programov Európskej únie, budete sa musieť zorientovať v hŕbe skratiek ako PLOTEUS, CEU, Erasmus, Socrates, CEEPUS a tak ďalej a tak ďalej. Slovenská vláda väčšinou podporuje len tých najschopnejších v akademickom prostredí, tzn. doktorandov, výmenných učiteľov alebo nadaných študentov. Ale v podstate, šancu má každý, kto pochopil, že človek sa neučí pre školu, ale pre život.

Prirodzene, môžete sa obrátiť rovno na domáce zdroje. V Spojenom kráľovstve je momentálne toľko našincov, že určite nebudete mať problémy zohnať informácie a skúsenosti od študentov, ktorí to už absolvovali pred nováčikmi. Určite poznáte niekoho v okolí, v najhoršom môžete prehľadať internetové fóra – napríklad tu sa študenti delia o svoje poznatky na britských školách atď. Jazyky sú páka, s ktorou môže mladý človek pohnúť zemeguľou.

Je dobré dať si pozor, aby šlo o uznávanú a zabehnutú inštitúciu s kvalitným pedagogickým zborom, dobrou knižnicou a podobne. ETC International College vyučuje na niekoľkých úrovniach – svoj kurz tu nájdu študenti, úradníci alebo biznismeni.  Dobrá jazyková škola sa pozná aj podľa toho, že má v repertoári odborné kurzy – napríklad pre vojakov, letcov alebo lekárov. Akokoľvek sa rozhodnete, určite si postrážte, aby škola spĺňala kritéria a predpísané skúšky, ktoré sa uznávajú na britských univerzitách, napríklad:

– Cambridge Exam Preparation
– FCE (Cambridge First Certificate in English)
– CAE (Cambridge Advanced)
– TOEIC Exam Preparation

„Ab uno disce omnes“ (Z jednej veci sa nauč všetko – Vergílius)

 

About admin

    You May Also Like